Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 3.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Danes smo dopoldan izvedli orientacijski tek, popoldan pa smo preizkusili znanje varovanega plezanja na bližnji plezalni steni. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Okoli Blatnega jezera

Odhod:   sobota, 2. junij 2018 [ 06:00]
Vodnik:   Vodniki PDMMO
S kolesi ob Blatnem jezeru (Madžarska):

Blatno jezero ali po madžarsko Balaton je največje srednjeevropsko jezero. Leži v Panonski nižini na nadmorski višini cca 100 m. Od slovenske meje je oddaljeno približno 70 km. Jezero je podolgovate oblike, v smeri od severovzhoda proti jugozahodu je dolgo okrog 77 km, široko pa je med 4 in 15 km. Najožje je pri mestu Tihany, kjer je ožina, ki loči dve jezerski kotanji, široka le 1,5 km. Okrog jezera je speljana železniška proga, preko jezera pa vodi tudi nekaj trajektnih linij. Okrog jezera vodi lepo urejena kolesarska pot, imenovana Balatoni Korut (korut = krog). Pot je dolga približno 210 km.

Odhod: 2.6.2018 ob 06.00 uri izpred Ormoškega gradu

Prevozili bomo cca. 100 km omenjene kolesarske poti od kraja Szigliet do Tihany.

Kolesarska pot je lahka, večinoma v ravnini in lepo urejena. Na najožjem delu jezera pri kraju Tihany bomo jezero prečkali s trajektom.

Povratek v večernih urah.

Cena prevoza oseb s kolesi: odvisno od števila udeležencev (cca. 30 EUR).

Prijave do: 28.5.2018 (070 907 733 Robert Munda) in v petek 25.05.2018 v pisarni društva!

Velika in Mala Ponca in Mangart iz Belopeških jezer
Poletni tabor za srednje in višje šolce - Prokletije
Poletni tabor v Podljubelju
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Veliki Brebrovnik
Jungfrao, Monsch
Triglav iz Zadnjice
Gonžarjeva peč
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Špik nad Nosom

Ormoški izziv - Ormoška planinska pot v enem dnevu
Po Slovenski tranzverzali od Maribora do Dom pod Storžičem ali Planinski dom na Zelenici
Lunin pohod: Ormož-Ivanjkovci-Mali Brebrovnik-Jeruzalem-Ivanjkovci
Bohinjske gore
Kolesarjenje po Dravski kolesarski poti od Maribora do Ormoža
Tabor mladih planincev pri Veliki Nedelji
Avstrija, po Studelgratu na Grossglokner 3798 m
Visoka Martuljška Ponca
Lunin pohod: Ormož-Stanovno-Runeč
Golica

V prvih letih smo se tudi mi obnašali kot fantki.
A primis et nos pueriliter egimus annis.

Francis Bacon
Zdravilo je slabše od bolezni.