fotografije Izlet Poletni tabor Podvolovljek: na povezavi tabor so moje fotografije iz letošnjega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Prestavitev izleta Izlet Kopitnik (z vlakom): Na osnovi priporočil za zmanjšanje tveganj za okužbo s korona virusom, odpovedujemo izlet. Če se bodo stvari umirile, bomo izlet predvidoma izvedli 6. junija 2020.
Taborni časopis 2019 Izlet Poletni tabor v Podljubelju: V zavihku Dogodki so v Tabornem časopisu zbrani dogodki, vtisi in prispevki iz Poletnega tabora 2019 v Podljubelju.
poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Okoli Blatnega jezera

Odhod:   sobota, 2. junij 2018 [ 06:00]
Vodnik:   Vodniki PDMMO
S kolesi ob Blatnem jezeru (Madžarska):

Blatno jezero ali po madžarsko Balaton je največje srednjeevropsko jezero. Leži v Panonski nižini na nadmorski višini cca 100 m. Od slovenske meje je oddaljeno približno 70 km. Jezero je podolgovate oblike, v smeri od severovzhoda proti jugozahodu je dolgo okrog 77 km, široko pa je med 4 in 15 km. Najožje je pri mestu Tihany, kjer je ožina, ki loči dve jezerski kotanji, široka le 1,5 km. Okrog jezera je speljana železniška proga, preko jezera pa vodi tudi nekaj trajektnih linij. Okrog jezera vodi lepo urejena kolesarska pot, imenovana Balatoni Korut (korut = krog). Pot je dolga približno 210 km.

Odhod: 2.6.2018 ob 06.00 uri izpred Ormoškega gradu

Prevozili bomo cca. 100 km omenjene kolesarske poti od kraja Szigliet do Tihany.

Kolesarska pot je lahka, večinoma v ravnini in lepo urejena. Na najožjem delu jezera pri kraju Tihany bomo jezero prečkali s trajektom.

Povratek v večernih urah.

Cena prevoza oseb s kolesi: odvisno od števila udeležencev (cca. 30 EUR).

Prijave do: 28.5.2018 (070 907 733 Robert Munda) in v petek 25.05.2018 v pisarni društva!

Po Slovenski pl. poti od Jezerskega do Ljubelja
Gran Paradiso
Montaž
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci
Viš
Dan planincev Podravja na Rogli
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Golaki
Viševnik

Grossvenediger 3666m
Špik nad nosom
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
PO JAKOBOVI POTI
Triglav (Čez Prag)
Gonžarjeva peč
Poletni tabor Podvolovljek
Kot-Vrbanove špice-Rjavina-Kot
SEDMERA TRIGLAVSKA JEZERA

Zabloda vodi strah do napake.
In vitium ducit culpae fuga.

William Shakespeare
Bolezen, že brezupna, olajša se samo z brezupnim lekom ali sploh ne.