Okoli Blatnega jezera

Odhod:   sobota, 2. junij 2018 [ 06:00]
Vodnik:   Vodniki PDMMO
S kolesi ob Blatnem jezeru (Madžarska):

Blatno jezero ali po madžarsko Balaton je največje srednjeevropsko jezero. Leži v Panonski nižini na nadmorski višini cca 100 m. Od slovenske meje je oddaljeno približno 70 km. Jezero je podolgovate oblike, v smeri od severovzhoda proti jugozahodu je dolgo okrog 77 km, široko pa je med 4 in 15 km. Najožje je pri mestu Tihany, kjer je ožina, ki loči dve jezerski kotanji, široka le 1,5 km. Okrog jezera je speljana železniška proga, preko jezera pa vodi tudi nekaj trajektnih linij. Okrog jezera vodi lepo urejena kolesarska pot, imenovana Balatoni Korut (korut = krog). Pot je dolga približno 210 km.

Odhod: 2.6.2018 ob 06.00 uri izpred Ormoškega gradu

Prevozili bomo cca. 100 km omenjene kolesarske poti od kraja Szigliet do Tihany.

Kolesarska pot je lahka, večinoma v ravnini in lepo urejena. Na najožjem delu jezera pri kraju Tihany bomo jezero prečkali s trajektom.

Povratek v večernih urah.

Cena prevoza oseb s kolesi: odvisno od števila udeležencev (cca. 30 EUR).

Prijave do: 28.5.2018 (070 907 733 Robert Munda) in v petek 25.05.2018 v pisarni društva!