poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Ob Muri

Odhod:   sobota, 5. maj 2018 [ 07:00]

IZLET: Ptice v Sovjaku v Slovenskih Goricah
Naslov: Sovjak 33, 9244 Sveti Jurij ob Ščavnici, Slovenia ( zemljevid)
V času: 5. 5. 2018 @ 8.00 - 12.00
VODI: Mojca Podletnik (informacije in prijave 051 219 850 ali mojca.podletnik2@gmail.com)
KJE: Zbirališče pri gasilskem domu v Sovjaku v občini Sv. Jurij ob Ščavnici (Sovjak 33, 9244 Sv. Jurij ob Ščavnici)
KDAJ: od 8.00 do 12.00
KAJ: Vasi v Slovenskih goricah mnogokrat skrivajo ptičje posebnosti, ki so pogosto prezrte.
V eni izmed takšnih so na prav poseben način častili sove, zato je vas dobila ime Sovjak. V vasi in okolici, kjer so prebivalci še ohranili mozaično kulturno krajino, najdemo še druge vrste, med njimi zbujata pozornost pogorelček in smrdokavra.
Pridružite se nam odkrijte še druge ptice Slovenskih goric, kot so sršenar, prosnik, vijeglavka in pivka. Izlet poteka v okviru skupnih aktivnosti DOPPS in KD za zaščito naravne in kulturne dediščine Sv. Jurij ob Ščavnici.
Vse informacije na gornjem naslovu. Prevoza v organizaciji PD ni, prosim, če se med seboj povežete in se odpravite na krajši izlet!
lepo vabljeni!

Po Slovenski planinski poti od Robana do Jezerskega
Špik nad Nosom
Montaž, Špik in Hude police
Montaž, Viš
Dan planincev Podravja na Rogli
Uršlja gora
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci

Grossglockner
Dachstein
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Gonžarjeva peč
Triglav iz Rudnega polja na Pokljuki
Jungfrao, Monsch
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Miklavž
Poletni tabor v Podljubelju

V ničemer ne boš uspel, če prideš brez darila.
Proficies in nihilo, dum veneris absque dativo.

Francis Bacon
In denar je kot gnojilo, ki je dobro samo, če se ga raztrosi.