Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 3.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Danes smo dopoldan izvedli orientacijski tek, popoldan pa smo preizkusili znanje varovanega plezanja na bližnji plezalni steni. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Ob Muri

Odhod:   sobota, 5. maj 2018 [ 07:00]

IZLET: Ptice v Sovjaku v Slovenskih Goricah
Naslov: Sovjak 33, 9244 Sveti Jurij ob Ščavnici, Slovenia ( zemljevid)
V času: 5. 5. 2018 @ 8.00 - 12.00
VODI: Mojca Podletnik (informacije in prijave 051 219 850 ali mojca.podletnik2@gmail.com)
KJE: Zbirališče pri gasilskem domu v Sovjaku v občini Sv. Jurij ob Ščavnici (Sovjak 33, 9244 Sv. Jurij ob Ščavnici)
KDAJ: od 8.00 do 12.00
KAJ: Vasi v Slovenskih goricah mnogokrat skrivajo ptičje posebnosti, ki so pogosto prezrte.
V eni izmed takšnih so na prav poseben način častili sove, zato je vas dobila ime Sovjak. V vasi in okolici, kjer so prebivalci še ohranili mozaično kulturno krajino, najdemo še druge vrste, med njimi zbujata pozornost pogorelček in smrdokavra.
Pridružite se nam odkrijte še druge ptice Slovenskih goric, kot so sršenar, prosnik, vijeglavka in pivka. Izlet poteka v okviru skupnih aktivnosti DOPPS in KD za zaščito naravne in kulturne dediščine Sv. Jurij ob Ščavnici.
Vse informacije na gornjem naslovu. Prevoza v organizaciji PD ni, prosim, če se med seboj povežete in se odpravite na krajši izlet!
lepo vabljeni!

Velika in Mala Ponca in Mangart iz Belopeških jezer
Poletni tabor za srednje in višje šolce - Prokletije
Poletni tabor v Podljubelju
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Veliki Brebrovnik
Jungfrao, Monsch
Triglav iz Zadnjice
Gonžarjeva peč
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Špik nad Nosom

Ormoški izziv - Ormoška planinska pot v enem dnevu
Po Slovenski tranzverzali od Maribora do Dom pod Storžičem ali Planinski dom na Zelenici
Lunin pohod: Ormož-Ivanjkovci-Mali Brebrovnik-Jeruzalem-Ivanjkovci
Bohinjske gore
Kolesarjenje po Dravski kolesarski poti od Maribora do Ormoža
Tabor mladih planincev pri Veliki Nedelji
Avstrija, po Studelgratu na Grossglokner 3798 m
Visoka Martuljška Ponca
Lunin pohod: Ormož-Stanovno-Runeč
Golica

Prepusti se toku.
Ventis secundis, tene cursum.

Adolf Hitler
Velike množice ljudi…bodo lažje padle na veliko laž kot na majhno.