Prestavitev izleta Izlet Kopitnik (z vlakom): Na osnovi priporočil za zmanjšanje tveganj za okužbo s korona virusom, odpovedujemo izlet. Če se bodo stvari umirile, bomo izlet predvidoma izvedli 6. junija 2020.
Taborni časopis 2019 Izlet Poletni tabor v Podljubelju: V zavihku Dogodki so v Tabornem časopisu zbrani dogodki, vtisi in prispevki iz Poletnega tabora 2019 v Podljubelju.
poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Ob Muri

Odhod:   sobota, 5. maj 2018 [ 07:00]

IZLET: Ptice v Sovjaku v Slovenskih Goricah
Naslov: Sovjak 33, 9244 Sveti Jurij ob Ščavnici, Slovenia ( zemljevid)
V času: 5. 5. 2018 @ 8.00 - 12.00
VODI: Mojca Podletnik (informacije in prijave 051 219 850 ali mojca.podletnik2@gmail.com)
KJE: Zbirališče pri gasilskem domu v Sovjaku v občini Sv. Jurij ob Ščavnici (Sovjak 33, 9244 Sv. Jurij ob Ščavnici)
KDAJ: od 8.00 do 12.00
KAJ: Vasi v Slovenskih goricah mnogokrat skrivajo ptičje posebnosti, ki so pogosto prezrte.
V eni izmed takšnih so na prav poseben način častili sove, zato je vas dobila ime Sovjak. V vasi in okolici, kjer so prebivalci še ohranili mozaično kulturno krajino, najdemo še druge vrste, med njimi zbujata pozornost pogorelček in smrdokavra.
Pridružite se nam odkrijte še druge ptice Slovenskih goric, kot so sršenar, prosnik, vijeglavka in pivka. Izlet poteka v okviru skupnih aktivnosti DOPPS in KD za zaščito naravne in kulturne dediščine Sv. Jurij ob Ščavnici.
Vse informacije na gornjem naslovu. Prevoza v organizaciji PD ni, prosim, če se med seboj povežete in se odpravite na krajši izlet!
lepo vabljeni!

Tabor mladih planincev pri Veliki Nedelji
Kolesarjenje po Dravski kolesarski poti od Toblacha
Logarska dolina - Dom pod Storžičem
Sedmera Jezera-Lepo Špičje
Skuta
SEDMERA TRIGLAVSKA JEZERA
Kot-Vrbanove špice-Rjavina-Kot
Poletni tabor Podvolovljek
Triglav (Čez Prag)
Gonžarjeva peč

Greben Devic na Dleskovški planoti
Lunin pohod na ČOKLEČEVO GORO
Golica
Med goricami od Osnovne šole v Ivanjkovcih čez Cerovec Stanka Vraza na Jeruzalem Mali Brebrovnik,Svetinje do Ivanjkovec
Lunin pohod: Ormož-Stanovno-Runeč
Kolesarjenje po OPP
Begunjščica, Spodnji Plot
Korčula
Krim
Kolesarjenje Ormož-Koprivnica-Ormož (ob Dravi)

Naj te prizadene močnejši ali slabotnejši je vseeno: če te je prizadel slabotnejši, prizanesi njemu, če močnejši, prizanesi sebi.
Aut potentior te aut imbecillior laest: si imbecillior, parce illi, si potentior, tibi.

Voltaire
Vojna je največji izmed vseh zločinov. Pa vendar ni agresorja, ki ne bi pobarval svojega zločina s pravičnim izgovorom.