Ob Muri

Odhod:   sobota, 5. maj 2018 [ 07:00]

IZLET: Ptice v Sovjaku v Slovenskih Goricah
Naslov: Sovjak 33, 9244 Sveti Jurij ob Š čavnici, Slovenia ( zemljevid)
V času: 5. 5. 2018 @ 8.00 - 12.00
VODI: Mojca Podletnik (informacije in prijave 051 219 850 ali mojca.podletnik2@gmail.com)
KJE: Zbirališče pri gasilskem domu v Sovjaku v občini Sv. Jurij ob Š čavnici (Sovjak 33, 9244 Sv. Jurij ob Š čavnici)
KDAJ: od 8.00 do 12.00
KAJ: Vasi v Slovenskih goricah mnogokrat skrivajo ptičje posebnosti, ki so pogosto prezrte.
V eni izmed takšnih so na prav poseben način častili sove, zato je vas dobila ime Sovjak. V vasi in okolici, kjer so prebivalci še ohranili mozaično kulturno krajino, najdemo še druge vrste, med njimi zbujata pozornost pogorelček in smrdokavra.
Pridružite se nam odkrijte še druge ptice Slovenskih goric, kot so sršenar, prosnik, vijeglavka in pivka. Izlet poteka v okviru skupnih aktivnosti DOPPS in KD za zaščito naravne in kulturne dediščine Sv. Jurij ob Š čavnici.
Vse informacije na gornjem naslovu. Prevoza v organizaciji PD ni, prosim, če se med seboj povežete in se odpravite na krajši izlet!
lepo vabljeni!