Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 3.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Danes smo dopoldan izvedli orientacijski tek, popoldan pa smo preizkusili znanje varovanega plezanja na bližnji plezalni steni. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 2.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Sporočam vam, da smo danes šli na pohod do koče pri izviru Soče in do Kugyjevega spomenika ter se že vrnili nazaj v tabor. Popoldne bo v znamenju športnih iger in ustvarjalnih delavnic. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Triglav

Odhod:   petek, 7. avgust 2015 [ 04:00 ]
Prihod:   sobota, 8. avgust 2015
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zelo zahtevna
Vodnik:   Marko Juršič
TRIGLAV
Država: Slovenija
Gorovje: Julijske Alpe
Višina: 2864 m
Prijave do 20.07.2015
Odhod v petek zjutraj ob 4:00 izpred gradu v Ormožu. Bodo tudi vmesna pobiranja!!
Cena za člane PD oziroma PZS: PREVOZ -CENA odvisna od števila prijav ! (ccal:32€/18 prijavljenih;kombi 25€)
Za nečlane je cena 10€ dodatno, ker se članom PD MM v tej višini krijejo stroški iz članarine in drugih virov.
Prenočišče:13€(skupna ležišča-obvezna izkaznica z plačano članarino); nečlani:27€

Izhodišče: Aljažev dom v Vratih (1015 m)
Izhodišče Širina/Dolžina: 46,4128°N / 13,8466°E
Cilj: Triglav (2864 m)
Ime poti: čez Prag
Čas hoje: 6 h
Zahtevnost: zelo zahtevna označena pot
Izbrana pot bo odvisna od pripravljenosti udeleženih!
Višinska razlika: 1849 m
Višinska razlika po poti: 1850 m
Zemljevid: Triglav 1:25.000
Priporočena oprema (poletje): čelada, komplet za samovarovanje HRANA:iz nahrbtnika in v koči VODA: 2-3l vode po osebi

Opis gore:
Triglav je 2864 m visoka gora, ki se nahaja v osrčju Julijskih Alp. Z omenjeno višino je Triglav najvišja gora na ozemlju Slovenije, hkrati pa je tudi najvišja gora v Julijskih Alpah.
Na vrhu stoji Aljažev stolp, katerega je leta 1895 postavil Jakob Aljaž, takratni župnik na Dovjem. V Aljaževem stolpu lahko v primeru nevihte vedri do 5 ljudi.
Sicer pa je danes Aljažev stolp zaščiten kot kulturni spomenik in kot tak zelo pomemben pri ohranjanju kulturne dediščine.
Triglav je svoj prvi obisk dočakal 26.8.1778, ko so se na vrh povzpeli štirje srčni možje, katerih spomenik stoji v Bohinju.
Ti srčni možje so bili Luka Korošec, Matevž Kos, Štefan Rožič in Lovrenc Willomitzer.
Sicer pa se nam z vrha Triglava odpre lep razgled, ki seže vse od Jadranskega morja, prek Dolomitov in Visokih Tur do Karavank, Kamniško Savinjskih Alp, Pohorja, prek skoraj celotne Slovenije do najvišjih vrhov Julijskih Alp.

pri karabinu

opomnik po kateri poti se bomo vzpeli

pogled na dolino Vrat

pogled proti Luknji

med vzponom na vrh

"ziher" ima najboljši pogled na Aljažev stolp

pomembni ljudje na vrhu

Dan planincev Podravja na Rogli
Kolesarjenje po Slovenskih goricah
Po Slovenski planinski poti od Slapa Rinke do Jezerskega
Dachstein (po ferati Johann)
Aktivni konec tedna
Eiger-Jungfrao-Monsch
Okrešelj-Rinke-Skuta-Okrešelj
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Veliki Brebrovnik

Ruski pregovor
Laskave besede so nevarnejše od palice.

Winston Churchill
Ponujam lahko le kri, trdo delo, solze in znoj.