izlet: Golte Izlet Golte: Dragi starši in ostali udeleženci izleta. Na koncu opisa sem dodal povezavo do mojih fotografij. Na voljo za ogled in prenos bodo do 1.6.2018. V kolikor jih imate namen kjerkoli objaviti (Facebook...) me obvezno navedite kot avtorja fotografij. Hvala za razumevanje. Lep planinski pozdav, Janko Juršič
Taborni časopis 2017 Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: V zavihku dogodki je spet na voljo Taborni časopis z letošnjega tabora. Vzemite si čas in poglejte: tisti, ki ste bili tam, da se spomnite kako je bilo, tisti, ki pa niste bili tam pa, da boste videli kaj ste zamudili.
fotografije - tabor: popravljena povezava Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: tabor DB
planinski tabor - fotografije Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: Dragi starši. Na povezavi tabor DB bodo do konca avgusta dosegljive moje fotografije iz planinskega tabora. Lahko si jih prenesete na svoj računalnik, pri objavah na Facebooku in ostalih socialnih omrežjih pa obvezno navedite mene, kot avtorja fotografij. Hvala za razumevanje. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor - 5.dan Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: Dragi starši. Po dopoldanskem dežju, smo se pomerili v orientacijskem teku ter se popoldan odpravili do bližnjega balvana, kjer smo se poskusili v varovanem plezanju. Nekateri smo se odpravili tudi bo balvana Lepi kamen. Sledi še zadnje druženje ob tabornem ognju. Lep planinski pozdrav. Janko Juršič

Triglav

Odhod:   petek, 7. avgust 2015 [ 04:00 ]
Prihod:   sobota, 8. avgust 2015
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zelo zahtevna
Vodnik:   Marko Juršič
TRIGLAV
Država: Slovenija
Gorovje: Julijske Alpe
Višina: 2864 m
Prijave do 20.07.2015
Odhod v petek zjutraj ob 4:00 izpred gradu v Ormožu. Bodo tudi vmesna pobiranja!!
Cena za člane PD oziroma PZS: PREVOZ -CENA odvisna od števila prijav ! (ccal:32€/18 prijavljenih;kombi 25€)
Za nečlane je cena 10€ dodatno, ker se članom PD MM v tej višini krijejo stroški iz članarine in drugih virov.
Prenočišče:13€(skupna ležišča-obvezna izkaznica z plačano članarino); nečlani:27€

Izhodišče: Aljažev dom v Vratih (1015 m)
Izhodišče Širina/Dolžina: 46,4128°N / 13,8466°E
Cilj: Triglav (2864 m)
Ime poti: čez Prag
Čas hoje: 6 h
Zahtevnost: zelo zahtevna označena pot
Izbrana pot bo odvisna od pripravljenosti udeleženih!
Višinska razlika: 1849 m
Višinska razlika po poti: 1850 m
Zemljevid: Triglav 1:25.000
Priporočena oprema (poletje): čelada, komplet za samovarovanje HRANA:iz nahrbtnika in v koči VODA: 2-3l vode po osebi

Opis gore:
Triglav je 2864 m visoka gora, ki se nahaja v osrčju Julijskih Alp. Z omenjeno višino je Triglav najvišja gora na ozemlju Slovenije, hkrati pa je tudi najvišja gora v Julijskih Alpah.
Na vrhu stoji Aljažev stolp, katerega je leta 1895 postavil Jakob Aljaž, takratni župnik na Dovjem. V Aljaževem stolpu lahko v primeru nevihte vedri do 5 ljudi.
Sicer pa je danes Aljažev stolp zaščiten kot kulturni spomenik in kot tak zelo pomemben pri ohranjanju kulturne dediščine.
Triglav je svoj prvi obisk dočakal 26.8.1778, ko so se na vrh povzpeli štirje srčni možje, katerih spomenik stoji v Bohinju.
Ti srčni možje so bili Luka Korošec, Matevž Kos, Štefan Rožič in Lovrenc Willomitzer.
Sicer pa se nam z vrha Triglava odpre lep razgled, ki seže vse od Jadranskega morja, prek Dolomitov in Visokih Tur do Karavank, Kamniško Savinjskih Alp, Pohorja, prek skoraj celotne Slovenije do najvišjih vrhov Julijskih Alp.

pri karabinu

opomnik po kateri poti se bomo vzpeli

pogled na dolino Vrat

pogled proti Luknji

med vzponom na vrh

"ziher" ima najboljši pogled na Aljažev stolp

pomembni ljudje na vrhu

Gore z vlakom
Bohor

Dober mož ne laže.
In bonum virum non cadit mentiri.

Stephen Hawking
Nemogoče si je predstavljati štiridimenzionalni prostor. Sam imam dovolj problemov že s predstavami v treh dimenzijah.