Taborni časopis Izlet Poletni tabor v Završnici: V zavihek Dogodki smo dodali Taborni časopis Završnica 2023. Poglejte kaj se je dogajalo in kako so različni avtorji videli iste dogodke.

ZIMSKI VSPON PO GREBENU STUDELGRAT BO 26 in 27 aprila 2014

Odhod:   sobota, 26. april 2014 [ 06:00 ]
Prihod:   nedelja, 27. april 2014
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zelo zahtevna
16. avgust in 17. avgust 2014

Visokogorska ledeniška tura Grossglockner - 3798
Vzpon po grebenu Studlgrat
ZIMSKI VSPON BO 26 IN 27.04.2014!

PRIJAVE DO 20.04.2014(KUKOVEC MARJAN)

TEŽAVNOST:
Zahtevna visokogorska ledeniška tura.

PRIMERNOST:
Za gornike z dobro fizično pripravljenostjo, znanjem plezanja v skali ter uporabe cepina in derez.

VIŠINSKA RAZLIKA: 2200m, od koče Studlhutte do vrha je 1000 višinskih metrov.
OPIS POTI:
1. dan: Odhod iz Ormožav dopoldanskem času. Prehod skozi predor Karavanke do Lienza in dalje do izhodiščnega kraja Kals.
Iz Kalsa je še 3 km po cesti do velikega parkirišča Locknerhaus, kjer se tudi začne naša tura.
Do tu je približno 4 ure vožnje. Locknerhaus – Locknerhutte 1 ura hoje.
Locknerhutte - Studlhutte (2801 m) 3 ure hoje. Priprava na turo za naslednji dan, večerja in nočitev. 2. dan: V zgodnji jutranji uri (ob štirih) nadaljujemo turo. Od koče se čez skrotje vzpnemo do ledenika Teischnitzkees in po njem do vstopnega mesta v grebenu. Do tu je pribljižno 2 uri hoje. Ves čas vzpona- plezanja se bomo držali v smeri grebena vse do vrha. Plezanje je na nekaterih deli dokaj zahtevno in izpostavljeno. Težavnost je ves čas konstantna in ne popusti vse do vrha. Iz vrha sestopimo po običajnem pristopu.
PREDVIDENI ČASI:
1.dan: 3-4 ur hoje, 2. dan:10-12 ur hoje ( 2 uri dostopa, 5 ur plezanja, 4-5 ur sestopa)

ZBORNO MESTO:
Po dogovoru ob prijavi

NAČIN PREVOZA:
Kombi
CENA Prevoza,cestnine (60€)

OPREMA:
Plezalni pas, 2 vponki z matico, 2 pomožni vrvici, cepin,dereze, čelada, čelna svetilka, zaščitna sončna očala, zaščitna krema, obleka za zimske razmere.
OSTALI STROŠKI:
Prevoz Ormož – Locknerhaus –Ormož, vinjeta,gorska cesta, enkrat polopenzion v koči Sthudlhutte, hrana ter prevoz in prenočevanje .
PRIJAVE:
Do ponedeljka, 11. 8. 2014

Sobot 26.04.2014

ZBOR ČLANOV (občni zbor)
Velika Mojstrovka

Kakršna mati, taka hči.
Sicut mater.

Samuel Johnson
Ena slabost vina je tudi ta, da človek začne zamenjavati misli z besedami.