18. 5. 2024

Do izleta je še 1 dan ... in še odštevamo

Odhod:   sobota, 18. maj 2024 [ 06:00]
Vodnik:   Andrej Rakuša
Planina nad Vrhniko (733 m)
18. 5. 2024

Izhodišče: Vrhnika
Čas hoje: 1,5 ure
Zahtevnost: lahka označena pot
Višinska razlika: 433 m
Hrana: iz nahrbtnika in v koči
Oprema: vremenu primerna oblačila in pohodna obutev – čevelj z narebrenim podplatom
Odhod z avtobusom iz Svetega Tomaža (parkirišče pri kulturnem domu) ob 6. uri, izpred gradu v Ormožu ob 6. 30
Vrnitev v Ormož: okrog 20. ure
Prijava: do srede 15. 5. 2024 oz. do zapolnitve avtobusa, pri mentorjih planinskih krožkov na OŠ in na stanka.hebar@gmail.com

Planina nad Vrhniko je za Vrhničane nekaj takega, kot za Ljubljančane Š marna gora. Visoka je 733 m, na njo pa vodi kar nekaj poti iz različnih smeri. Poleti so poti v prijetni senci, pozimi pa so dobro shojene. Zaradi bližine je priljubljena izletniška točka, ki privablja mnogo ljubiteljev narave in drugih, ki si nabirajo kondicijo za zahtevnejše ture. Na vrhu se poleg planinske koče nahaja lesen razgledni stolp.