Taborni Časopis Izlet Poletni tabor v Završnici: V zavihek Dogodki smo dodali Taborni Čsopis Završnica 2023. Poglejte kaj se je dogajalo in kako so različni avtorji videli iste dogodke.
Prestavitev izleta - maj in Suhi vrh Izlet Maj in Suhi vrh: Zaradi snega na grebenu je izlet prestavljen na naslednji vikend - na nedeljo, 30.4. Prijave odprte do srede, 26.4. Upam, da bomo tokrat imeli več sreče (da do takrat ne bo več snežilo).
Prestavitev izleta Izlet Slivnica in Cerkniško jezero: Zaradi manjšega števila prijav in negotove vremenske napovedi, bo izlet na Slivnico 22. aprila 2023. Prijave so še odprte.
Prijave za tabor 2023 Izlet Poletni tabor v Završnici: Med aktualnimi dogodki je že razpis in prijavnica za letošnji tabor. Pohitite, da ne ostanete brez šotora.
PRELOŽITEV KOLESARJENJA Izlet Kolesarjenje: Ormož - Sv. Urban - Ormož: Spoštovani! Zaradi slabe vremenske napovedi prestavljamo kolesarjenje na 3 soboto v mesecu aprilu! Prosimo za razumevanje!

Grossvenediger

Odhod:   petek, 21. julij 2023 [ 01:00 ]
Prihod:   sobota, 22. julij 2023
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zelo zahtevna
Grossvenediger je četrta najvišja gora v Avstriji.
čeprav se ledeniki tukaj topijo kot povsod, je še vedno čista ledeniška gora. Schlaten-Kees (“Kees” je lokalni izraz za ledenike) sega do vrha in omogoča tehnično zelo enostaven vzpon peš ali s smučmi.

Termin: 2 dni

Program za vzpon Grossvenediger:

Prvi dan: Zbor udeležencev pred planinsko sobo na Skolibrovi ulici 12. Prevoz do Avstrije, do izhodiščne točke Hinterbichla (1331 m). Od tam se peš podamo do Johannishütte (2121m). Od Johannishütte je dobro označena pot do Defreggerhaus-a (2963 m), ta pot traja približno 2,5 ure. Večerja in nočitev.

Drugi dan: Zgodaj zjutraj se po zajtrku začne naš vzpon Grossvenediger.
Pot nas vodi skozi ledenik v smeri proti Rainertörlu (3422 m). Od tam nadaljujemo proti vrhu. Hoja bo trajala približno 3,5 ure. Ko dosežemo vrh (3666 m), bomo imeli čudovit razgled. Nato sledi spust do naše prvotne izhodiščne točke, od tam pa prevoz v Slovenijo, vrnitev domov.

Johanishütte

Grossvenediger 3674m

Kamniško sedlo – Kotliči – Turska gora
Pohod ob polni luni na RUNEČ (321m)
Pokljuka, Bohinj
Olševa
Poletni tabor v Čezsoči
Allalinhorn (4027 m)
Grintovec
Triglav
Mont Blanc
Cjajnik in Košutnikov turn

Ob prazniku občine Ormož
Tabor malih planincev
Smokuški vrh
Grossglokner
Kolesarjeje ob 25. maju dnevu MLADOSTI
Pohod ob polni luni na Donačko Goro
Lepenatka
Planina nad Vrhniko
Golica
Košenjak

Če je drugemu dovoljeno, tebi ni.
Aliis si licet, tibi non licet.

Napoleon Bonaparte
Norec ima vedno prednost pred nadarjenim človekom; vedno je zadovoljen s samim seboj.