Smokuški vrh

Odhod:   sobota, 3. junij 2023 [ 00:00]
Vodnik:   Tanja Plavec
Razpis:   PDF file (celoten razpis z vsemi podrobnejšimi podatki)
SMOKUŠ KI VRH (ČEZ GREBEN BREZNIŠ KIH PEČI)
Izhodišče: Š½irovnica (558 m)
Cilj: Smokuški vrh (1122 m)
Čas hoje: 5 ur
Zahtevnost: delno zahtevna neoznačena pot
Višinska razlika: okrog 600 m
Priporočena oprema (poletje): pohodne palice, visoka planinska obutev Opis poti: Zbor v Ormožu na parkirišču pred gradom ali v dogovoru z udeleženci v Begunjah. Idealno je imeti dve prevozni sredstvi. Pot začnemo pri Osnovni šoli Š½irovnica in se kmalu zapodimo kar strmo v hrib. Kmalu dosežemo greben, ki mu bomo sledili na celotni poti. Greben je večinoma poraščen z gozdom, vendar se ves čas odpirajo pogledi na eni strani proti Stolu in na drugi proti Bledu in okoliškim krajem. Po grebenu dosežemo po vrsti vrhove: Mali vrh, Peči, Reber, Gosjak, Golovec, Jecola in na koncu Smokuški vrh. Mestoma je pot skalnata, tam je potrebno tudi malo poplezati. Ob sestopu z najvišjega vrha se lahko okrepčamo v Sankaški koči in se mimo cerkve Svetega Petra spustimo v Begunje.
V primeru slabega vremena ali takoj po dežju bo tura prestavljena
Prijava: do 31.5.2023 (Tanja Plavec: 041 256 412)
Cena: prevoz
Odhod: sobota, 3.6. (ob 5:00 iz Ormoža), Trajanje: 1 dan