Taborni Časopis Izlet Poletni tabor v Završnici: V zavihek Dogodki smo dodali Taborni Čsopis Završnica 2023. Poglejte kaj se je dogajalo in kako so različni avtorji videli iste dogodke.
Prestavitev izleta - maj in Suhi vrh Izlet Maj in Suhi vrh: Zaradi snega na grebenu je izlet prestavljen na naslednji vikend - na nedeljo, 30.4. Prijave odprte do srede, 26.4. Upam, da bomo tokrat imeli več sreče (da do takrat ne bo več snežilo).
Prestavitev izleta Izlet Slivnica in Cerkniško jezero: Zaradi manjšega števila prijav in negotove vremenske napovedi, bo izlet na Slivnico 22. aprila 2023. Prijave so še odprte.
Prijave za tabor 2023 Izlet Poletni tabor v Završnici: Med aktualnimi dogodki je že razpis in prijavnica za letošnji tabor. Pohitite, da ne ostanete brez šotora.
PRELOŽITEV KOLESARJENJA Izlet Kolesarjenje: Ormož - Sv. Urban - Ormož: Spoštovani! Zaradi slabe vremenske napovedi prestavljamo kolesarjenje na 3 soboto v mesecu aprilu! Prosimo za razumevanje!

Ferata Češka Koča

Odhod:   nedelja, 23. april 2023 [ 05:00]
Težavnost:   Zahtevna
Vodnik:   Damjan Berghaus-Majnik
Ferata češka Koča –

Tura je namenjena udeležencem feratarskega vikenda v Dachsteinu, da se spoznajo in se preizkusijo na ferati primerljive zahtevnosti.
Izhodišče: Parkirišče v dolini Ravenske kočne
Dostop: 45 min (Mimo žičnice za češko kočo nadaljujete po planinski poti proti Kranjski koči na Ledinah. Po cca 10 min hoje se na križišču odcepite proti ferati - sledite označbam)
Čas vzpona: 90 min
Višinska razlika: 300 m
Dolžina jeklenice: 320 m
Sestop: 1h (po planinski poti do izhodišča)

Spodnji del se začne z oceno C-D, nato malce predaha in vstopimo v najtežji del, previsni del, z oceno E. Nad tem previsom pridemo v lažji svet, kjer se priključi varianta "obvoza". Prvi, težji del ferate lahko tako "obvozimo" in se podamo le v zgornji del. Kljub temu, da vrhnji del ni več tako težak, je še vedno zahteven in se ponaša z oceno C.

Potek poti

Kamniško sedlo – Kotliči – Turska gora
Pohod ob polni luni na RUNEČ (321m)
Pokljuka, Bohinj
Olševa
Poletni tabor v Čezsoči
Allalinhorn (4027 m)
Grintovec
Triglav
Mont Blanc
Cjajnik in Košutnikov turn

Ob prazniku občine Ormož
Tabor malih planincev
Smokuški vrh
Grossglokner
Kolesarjeje ob 25. maju dnevu MLADOSTI
Pohod ob polni luni na Donačko Goro
Lepenatka
Planina nad Vrhniko
Golica
Košenjak

Enostavnost je v našem času zelo redka.
Aevo rarissima nostro simplicitas.

George Bernard Shaw
Ni je bolj iskrene ljubezni, kot je ljubezen do hrane.