Taborni Časopis Izlet Poletni tabor v Završnici: V zavihek Dogodki smo dodali Taborni Čsopis Završnica 2023. Poglejte kaj se je dogajalo in kako so različni avtorji videli iste dogodke.

Lunin pohod po KS Kog

Odhod:   petek, 6. januar 2023 [ 17:00]
Vodnik:   Ksenja Lukman

PLANINSKO DRUŠ TVO MAKS MEŠ KO ORMOŠ½ ORGANIZIRA

Leto 2023 bo prineslo 13 polnih lun, v nasprotju z običajnimi 12 polnimi lunami na leto. V tem smislu bo teh 13 vrat svetlobe zaznamovalo tudi leto 2023. Prva polna luna leta 2023 bo 6. januarja ob 18:08.
V letu 2023 je pomemben prehod Plutona v znamenje vodnarja, saj je že od leta 2008 v znamenju kozoroga. Plutonovo bivanje v kozorogu je zaznamovalo celotno obdobje, ki se sedaj izteka, njegov prihod v novo znamenje pa nakazuje veliko preobrazbo, ki bo glavna značilnost leta 2023. Kvadrat Jupitra in Plutona, ki se bo zgodil sredi maja 2023, bo imel ključno vlogo tudi v globalnem dogajanju, a tudi v naših osebnih življenjih.

Enkrat na mesec se Zemlja, Luna in Sonce poravnajo v ravni črti, med njimi pa je tudi Luna. Zaradi tega lahko z Zemlje vidimo popolnoma osvetljeno Luno, kar imenujemo polna luna.
Polna luna je tretja primarna faza Lune v luninem ciklu, ki stoji med prvo četrtjo in zadnjo četrtino. Vsak lunin cikel traja približno 29,5 dneva, kolikor časa potrebuje Luna, da obkroži Zemljo.

Datumi polnih lun 2023

Januar: 6. januar 18:08
Februar: 5. februar 13:29
Marec: 7. marec 07:40
April: 6. april 00:34
Maj: 5. maj 13:34
Junij: 3. junij 23:42
Julij: 3. julij 07:39
Avgust: 1. avgust 14:31 in Modra Luna 30. avgust 20:35
September: 29. september 05:57
Oktober: 28. oktober 16:24
November: 27. november 04:16
December: 26. december 19:33

PRVI LUNIN POHOD V letu 2023

Zberemo se pred avtobusno postajo Ormož v (november-marec) ob 17 uri!

Pohod bo potekal vsaki mesec na dan polne LUNE.Mesto in čas odhoda se bosta prilagajala na letni čas.

Pot bo dolga okrog 7 km!

OPREMA: primerna obleka in obutev, glede na vremenske razmere, priporočljive pohodne palice.

Pohod bo organiziran le ob lepem vremenu.

Vabljeni!

Januarski pohod vodita Ksenja Lukman in Marjan Kukovec
Iz Ormoža se odpeljemo na Kog ,kjer se zberemo z ostalimi pohodniki iz Koga in nadaljujemo pohod po KS KOG

Lepenatka
Pohod ob polni luni na Donačko Goro

Človek človeku - volk. Thomas Hobbes
Homo homini lupus est.

Friedrich Nietzsche
Aristokratska duša samo sebe spoštuje.