Grossvenediger

Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zelo zahtevna
Vodnik:   Damjan Berghaus-Majnik
Grossvenediger je četrta najvišja gora v Avstriji.
Čeprav se ledeniki tukaj topijo kot povsod, je še vedno čista ledeniška gora. Schlaten-Kees (“Kees” je lokalni izraz za ledenike) sega do vrha in omogoča tehnično zelo enostaven vzpon peš ali s smučmi.

Termin: 2 dni

Program za vzpon Grossvenediger:

Prvi dan: Zbor udeležencev pred planinsko sobo na Skolibrovi ulici 12. Prevoz do Avstrije, do izhodiščne točke Hinterbichla (1331 m). Od tam se peš podamo do Johannishütte (2121m). Od Johannishütte je dobro označena pot do Defreggerhaus-a (2963 m), ta pot traja približno 2,5 ure. Večerja in nočitev.

Drugi dan: Zgodaj zjutraj se po zajtrku začne naš vzpon Grossvenediger.
Pot nas vodi skozi ledenik v smeri proti Rainertörlu (3422 m). Od tam nadaljujemo proti vrhu. Hoja bo trajala približno 3,5 ure. Ko dosežemo vrh (3666 m), bomo imeli čudovit razgled. Nato sledi spust do naše prvotne izhodiščne točke, od tam pa prevoz v Slovenijo, vrnitev domov.

Grossvenediger