Prestavitev izleta Izlet Viševnik: zaradi slabših vremenskih obetov je izlet prestavljen na nedeljo, 9. oktobra 2022. Prijave so še možne do srede, 5. oktobra 2022, oziroma do zapolnitve avtobusa.
Taborni časospis Izlet 43. poletni tabor za osnovno in srednješolce na Jezerskem: V zavihku Dogodki je na voljo Taborni časopis z letošnjim dogajanjem na Jezerskem. Poglejte.
fotografije iz tabora Izlet 43. poletni tabor za osnovno in srednješolce na Jezerskem: na povezavi drive se nahaja izbor mojih najboljših fotografij iz tabora na Jezerskem. Obilo užitka ob gledanju fotografij. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Prestavitev izleta Izlet Golica: Zaradi napovedanega slabega vremena bo izlet na Golico, 4. junija 2022. Odhod ob 6. uri zjutraj.
Martinov pohod 2021 Izlet Martinov pohod med Ormoškimi goricami: Dogodek je prestavljen na naslednje martinovanje

Ob prazniku občine Ormož in 30 let Ormoške planinske poti

OB DNEVU PLANINCEV SLOVENIJE

Odhod:   nedelja, 13. junij 2021 [ 08:00]
Vodnik:   Vodniki PDMMO
Razpis:   PDF file (celoten razpis z vsemi podrobnejšimi podatki)
POHOD OB OBČINSKEM PRAZNIKU OBČINE ORMOŽ in 30 let Ormoške planinske poti
Ob drugem praznovanju občinskega prazniku občine Ormož organiziramo (Osnovna šola Ivanjkovci, Knjižnica Franca Ksavra Meška Ormož, Planinsko Društvo Maks Meško Ormož in Občina Ormož) pohod v kraje, kjer so bili rojeni oziroma so živeli naši KULTURNI BUDITELJI.
Tako bomo vsako leto s pohodom obiskali vsaj enega od pomembnih Slovencev!
Pohod bo izveden v sklopu občinskega praznika, v nedeljo, 13. 6. 2021. Pohodniki se zberemo na železniški postaji v Ivanjkovcih ob cca 8:15, to je ura prihoda vlaka iz smeri Ormoža.
Odhod vlaka iz železniške postaje Ormož je ob 8:04 (Osluševci 7:57, Velika Nedelja 08:00, Ormož 08:04, Pušenci 08:08, Pavlovci 08:10).
Od tu (iz železniške postaje Ivanjkovci) nadaljujemo peš čez Mihalovce na Cerovec Stanka Vraza, kjer je bil rojen Stanko Vraz. Pred njegovim spominskim obeležjem bo OŠ Ivanjkovci pripravila krajšo predstavitev. Pohod nadaljujemo skozi Žerovince v Lahonce, kjer se ustavimo na domačiji pisateljice Erne Meško (predstavitev s kulturnim programom), nadaljujemo do železniške postaje v Ivanjkovcih, od koder se z vlakom vrnemo v Ormož (13:09).
Kdor pa želi, pa lahko pot iz Lahoncev nadaljuje peš čez Runeč, Stanovno, Litmerk in Dobravo v Ormož.
Odhod vlaka iz železniške postaje Ormož je ob 8:04, vrnitev z vlakom ob 13:09 iz Ivanjkovcev!

O Stanku Vrazu in Erni Meško, kulturnih buditeljih, ki ju bomo tokrat bolje spoznali:

Stanko Vraz, slovensko-hrvaški pesnik in eden od pomembnih pripadnikov ilirskega gibanja, pravo ime: Jakob Fras, ostali psevdonimi so še: Jakob Cerovčan, Slovenec iz Slovenie, ilirski psevdonim: Stanko Vraz, Ilir iz Velike Ilirie Datum rojstva: 30. junij 1810, Cerovec, Štajerska, Avstrijsko cesarstvo
Smrt: 20. maj 1851, Zagreb, Hrvaška
Kraj pokopa: Pokopališče Mirogoj, Zagreb, Hrvaška
Knjige: Djulabije (1840), Glasi iz dubrave Žerovinske (1841), Gusle i tambure (1845).

Erna meško, pisateljica, družbenopolitična delavka, planinka
Rojena: 21. marec 1911, Loperšice pri Ormožu
Umrla: 11. oktober 1999, Lahonci
Poklici in dejavnosti: pisateljica, kmetica, družbenopolitična delavka, planinka
Kraji delovanja: Ormož, Lahonci
Dela: Haloze – Dober dan, 1980, Pismo, 1983,
Utrinek iz Lendavskih goric, 1984, Rada bi vam povedala, 1985, Od zrna do kruha, 1989, Pri nas doma, 1989, Lahončani, 1990, Bajte, bajtice, 1992, Še bi vam rada povedala, 1992, Pšenica, 1994, Sreča na oknu, 1995, Pohorju, 1995, Kmečka idila, 1996.

Vabimo vas, da s seboj na pohod ponesete kakšno knjigo, lepo misel, pesem, verz odlomek ali citat Stanka Vraza ali Erne Meško.

Debela peč ali Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Sotinski breg - Kugla
Ormož – Litmerk – Libanja – Pavlovski vrh - Ormož
Lunin pohod po KS Kog
Antonov pohod – Kog
Trije Kralji in Osankarica
Vincekov pohod - Podgorci
Dolina Triglavskih jezer
Pred Svečnico na Ivanjščico
Lunin pohod: Ormož - Litmerk - Ormož

Lunin pohod: Miklavž pri Ormožu-Kajžar--Vukomorje-Miklavž
SKUTA
Lunin pohod: Ormož - Velika Nedelja – Kogel - Ormož
Viševnik
Od Bovca do Tolmina -26 in 27 etapa

Judovski pregovor
Bog je edino bitje, ki vlada, ne da bi mu bilo treba obstajati.

Francis Bacon
Brez ljubezni so ljudje le tujci in obrazi le galerije slik in govorjenje le prazno pozvanjanje činel.