Prestavitev izleta Izlet Viševnik: zaradi slabših vremenskih obetov je izlet prestavljen na nedeljo, 9. oktobra 2022. Prijave so še možne do srede, 5. oktobra 2022, oziroma do zapolnitve avtobusa.
Taborni časospis Izlet 43. poletni tabor za osnovno in srednješolce na Jezerskem: V zavihku Dogodki je na voljo Taborni časopis z letošnjim dogajanjem na Jezerskem. Poglejte.
fotografije iz tabora Izlet 43. poletni tabor za osnovno in srednješolce na Jezerskem: na povezavi drive se nahaja izbor mojih najboljših fotografij iz tabora na Jezerskem. Obilo užitka ob gledanju fotografij. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Prestavitev izleta Izlet Golica: Zaradi napovedanega slabega vremena bo izlet na Golico, 4. junija 2022. Odhod ob 6. uri zjutraj.
Martinov pohod 2021 Izlet Martinov pohod med Ormoškimi goricami: Dogodek je prestavljen na naslednje martinovanje

Pohorje na prvi poletni dan

Odhod:   ponedeljek, 21. junij 2021 [ 02:00]
Težavnost:   Srednje zahtevna
Poletni solsticij: Dočakajte prvi poletni sončni vzhod na Pohorju ali Boču

Prvi sončni vzhod v letošnjem poletju lahko spremenite v prav posebno doživetje.

Sončev obrat ali solsticij je tisti trenutek v letu, ko je Sonce ob poldnevu navidezno najseverneje ali najjužneje na nebu oziroma najvišje ali najnižje nad nebesnim ekvatorjem.

Poletni solsticij je običajno od 21. do 23. junija. Kozmična energija okrog poletnega solsticija (ponedeljek, 21. 06. 2021 ob 5:33) prinaša intenzivno energijo. Osvetljuje vsa področja našega življenja, ki potrebujejo našo pozornost.
“Ob kresi se dan obesi”
Na ta dan so naši predniki kurili kresove. Od poletnega solsticija dalje sonce pojema, zato so naši predniki verjeli, da ogenj, zakurjen na kresno noč, pomaga soncu ohraniti in pomnožiti njegovo moč. Kresove so netili na vrhovih hribov, čim bliže nebu, nato so okoli ognja peli in plesali, skakali čezenj ali skozenj ter hodili po žerjavici.

Na dan poletnega solsticija na severni Zemeljski polobli dobimo več sončne svetlobe kot katerikoli drugi dan v letu.

Lunin pohod: Ormož - Velika Nedelja – Kogel - Ormož
Viševnik
Lunin pohod: Savci – Ritmerk – Strjanci - Savci
Debela peč ali Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Sotinski breg - Kugla

Od Bovca do Tolmina -26 in 27 etapa
Lunin pohod: Podgorci – Preclava - Podgorci
Zadnjica – Prehodavci – Triglavska jezera – Komna – Krn – Lepena
Julijci - krog iz Zadnjice
Grossvenediger
Triglav
Ojstrica
Matkov kot -Mrzla gora
Veliki Klek

Jutri, jutri, vedno jutri in tako poteče celo življenje.
Cras, cras, semper cras et sic dilabitur aetas.

William Shakespeare
O lepota, išči sebe v ljubezni, ne v laskajočem ogledalu.