Prestavitev izleta Izlet Viševnik: zaradi slabših vremenskih obetov je izlet prestavljen na nedeljo, 9. oktobra 2022. Prijave so še možne do srede, 5. oktobra 2022, oziroma do zapolnitve avtobusa.
Taborni časospis Izlet 43. poletni tabor za osnovno in srednješolce na Jezerskem: V zavihku Dogodki je na voljo Taborni časopis z letošnjim dogajanjem na Jezerskem. Poglejte.
fotografije iz tabora Izlet 43. poletni tabor za osnovno in srednješolce na Jezerskem: na povezavi drive se nahaja izbor mojih najboljših fotografij iz tabora na Jezerskem. Obilo užitka ob gledanju fotografij. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Prestavitev izleta Izlet Golica: Zaradi napovedanega slabega vremena bo izlet na Golico, 4. junija 2022. Odhod ob 6. uri zjutraj.
Martinov pohod 2021 Izlet Martinov pohod med Ormoškimi goricami: Dogodek je prestavljen na naslednje martinovanje

Glinščica

Jezero – Stena – Botač – Socerb – Dolga krona

Odhod:   ponedeljek, 5. april 2021 [ 07:00]
Velikonočni ponedeljek!

Jezero – Stena – Botač – Socerb – Dolga krona

(približno 4-5 ur; pot je primerna za vse, z nekaj zahtevnimi odseki. Pot ni krožna, začeti jo je mogoče tudi pri sprejemnem centru). (VIA IL PUNTO)
Traso vertikale je začrtalo Slovensko planinsko društvo Trst (SPDT). Poteka med hribi in griči, ob slovensko-italijanski meji, po ozemlju, na katerem prebiva slovenska narodna skupnost v Italiji. Vertikala je označena z modro-belimi okroglimi markacijami.

Vertikala vstopi v dolino Glinščice v bližini razglednega stolpa pri vasici Jezero, se nadaljuje pod Draškim Krasom, se povzpne na Steno, spusti v Botač in se vzpenja po nasprotnem pobočju do cerkvice sv. Marije na Pečah, nato pa se spusti po drugi strani v dolino Suhe pod stenami, ki so posvečene slovenskemu alpinistu in filozofu Klementu Jugu (1989-1924).

Pot se nato nadaljuje po grebenu. Na križišču se lahko podate proti Socerbu sledeč oznakam za grad. Vertikala je urejena in označena do Milj.

Zberemo se ob 4:00 na avtobusni postaji v Ormožu!
Vračamo se do 22:00!
Cena (50 udel.22€)
Prijave do 28.03.2021 na sedežu društva od 18-20-(zimski čas) ure vsak petek !!

Debela peč ali Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Sotinski breg - Kugla
Ormož – Litmerk – Libanja – Pavlovski vrh - Ormož
Lunin pohod po KS Kog
Antonov pohod – Kog
Trije Kralji in Osankarica
Vincekov pohod - Podgorci
Dolina Triglavskih jezer
Pred Svečnico na Ivanjščico
Lunin pohod: Ormož - Litmerk - Ormož

Lunin pohod: Miklavž pri Ormožu-Kajžar--Vukomorje-Miklavž
SKUTA
Lunin pohod: Ormož - Velika Nedelja – Kogel - Ormož
Viševnik
Od Bovca do Tolmina -26 in 27 etapa

Storil je tisti, ki ima od tega dobiček.
Is fecit, cui prodest.

Voltaire
Zgodovina je spisek zločinov in nesreč.