Prestavitev izleta Izlet Viševnik: zaradi slabših vremenskih obetov je izlet prestavljen na nedeljo, 9. oktobra 2022. Prijave so še možne do srede, 5. oktobra 2022, oziroma do zapolnitve avtobusa.
Taborni časospis Izlet 43. poletni tabor za osnovno in srednješolce na Jezerskem: V zavihku Dogodki je na voljo Taborni časopis z letošnjim dogajanjem na Jezerskem. Poglejte.
fotografije iz tabora Izlet 43. poletni tabor za osnovno in srednješolce na Jezerskem: na povezavi drive se nahaja izbor mojih najboljših fotografij iz tabora na Jezerskem. Obilo užitka ob gledanju fotografij. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Prestavitev izleta Izlet Golica: Zaradi napovedanega slabega vremena bo izlet na Golico, 4. junija 2022. Odhod ob 6. uri zjutraj.
Martinov pohod 2021 Izlet Martinov pohod med Ormoškimi goricami: Dogodek je prestavljen na naslednje martinovanje

Begunjščica, Spodnji Plot

Ljubelj - Spodnji Plot (športna zelo zahtevna ferata)

Odhod:   sobota, 2. maj 2020 [ 03:00]
Težavnost:   Zelo zahtevna
Izhodišče: Ljubelj (1058 m)
Izhodišče Širina/Dolžina: 46,4324°N / 14,2602°E
Cilj: Spodnji Plot (1682 m)
Ime poti: športna zelo zahtevna
Čas hoje: 2 h 15 min
Zahtevnost: izjemno zahtevna označena pot

Višinska razlika: 624 m
Višinska razlika po poti: 630 m
Zemljevid: Karavanke - osrednji del 1:50.000
Priporočena oprema (poletje): komplet za samovarovanje, čelada

Pot naprej nas vodi po pobočjih Spodnjega plota (vrha, na katerega so pred leti nadelali športno plezalno pot), nato pa s ceste zavijemo desno na pešpot, ki seka daljši ovinek. Ko se vrnemo na cesto smo že pri zgornji postaji nekdanje enosedežnice Zelenica II, nas pa do Doma na Zelenici loči le še nekaj korakov spusta.
Od doma na Zelenici nadaljujemo desno proti severovzhodu in sledimo tablam, ki nas vodijo proti izhodišču plezalnih poti. Sprva hodimo po travnatih pobočjih kjer steza ni dobo vidna nato pa pridemo na strmejša pobočja na južni strani Spodnjega Plota. Sledi prečenje strmih pobočij, ki nas hitro pripelje do izhodišča plezalnih poti.

pot je izjemno zahtevna in je trenutno edina tako zahtevna v Sloveniji. Pot je primerna samo za plezalce in izkušene gornike, ki so dobro fizično pripravljeni saj je za vzpon potrebna velika moč v rokah.
Višinska razlika plezalnega dela je 90 metrov, predviden čas plezanja pa 45 minut.
Prijave do 20.04.2020!!

Lunin pohod: Ormož - Velika Nedelja – Kogel - Ormož
Viševnik
Lunin pohod: Savci – Ritmerk – Strjanci - Savci
Debela peč ali Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Sotinski breg - Kugla

Od Bovca do Tolmina -26 in 27 etapa
Lunin pohod: Podgorci – Preclava - Podgorci
Zadnjica – Prehodavci – Triglavska jezera – Komna – Krn – Lepena
Julijci - krog iz Zadnjice
Grossvenediger
Triglav
Ojstrica
Matkov kot -Mrzla gora
Veliki Klek

Nizozemski pregovor
Ljubezen in jetika sta neozdravljivi bolezni; tisti, ki so ju preboleli, dokazujejo, da ju niso nikoli imeli.

Napoleon Bonaparte
Da bi držali besedo, je najbolje, da je nikoli ne damo.