Odhod:   ponedeljek, 10. junij 2019 [ 04:00 ]
Težavnost:   Zelo zahtevna
10. in 11. avgust 2019

Visokogorska ledeniška tura Grossglockner - 3798

Grossglockner, Veliki Klek. Najvišji vrh Avstrije (3798 m) in kralj Vzhodnih Alp.
Vzpon po grebenu Studlgrat
VSPON BO 23 IN 24.06.2018!

PRIJAVE DO 20.06.2018(KUKOVEC MARJAN)

TEŠ½AVNOST:
Zahtevna visokogorska ledeniška tura.

PRIMERNOST:
Za gornike z dobro fizično pripravljenostjo, znanjem plezanja v skali ter uporabe cepina in derez.

VIŠ INSKA RAZLIKA: 2200m, od koče Studlhutte do vrha je 1000 višinskih metrov.
OPIS POTI:
1. dan: Odhod iz Ormožav dopoldanskem času. Prehod skozi predor Karavanke do Lienza in dalje do izhodiščnega kraja Kals.
Iz Kalsa je še 3 km po cesti do velikega parkirišča Locknerhaus, kjer se tudi začne naša tura.
Do tu je približno 4 ure vožnje. Locknerhaus – Locknerhutte 1 ura hoje.
Locknerhutte - Studlhutte (2801 m) 3 ure hoje. Priprava na turo za naslednji dan, večerja in nočitev. 2. dan: V zgodnji jutranji uri (ob štirih) nadaljujemo turo. Od koče se čez skrotje vzpnemo do ledenika Teischnitzkees in po njem do vstopnega mesta v grebenu. Do tu je pribljižno 2 uri hoje. Ves čas vzpona- plezanja se bomo držali v smeri grebena vse do vrha. Plezanje je na nekaterih deli dokaj zahtevno in izpostavljeno. Težavnost je ves čas konstantna in ne popusti vse do vrha. Iz vrha sestopimo po običajnem pristopu.
PREDVIDENI ČASI:
1.dan: 3-4 ur hoje, 2. dan:10-12 ur hoje ( 2 uri dostopa, 5 ur plezanja, 4-5 ur sestopa)

ZBORNO MESTO:
Po dogovoru ob prijavi

NAČIN PREVOZA:
Kombi
CENA Prevoza,cestnine (60€)

OPREMA:
Plezalni pas, 2 vponki z matico, 2 pomožni vrvici, cepin,dereze, čelada, čelna svetilka, zaščitna sončna očala, zaščitna krema, obleka za zimske razmere.
OSTALI STROŠ KI:
Prevoz Ormož – Locknerhaus –Ormož, vinjeta,gorska cesta, enkrat polopenzion v koči Sthudlhutte, hrana ter prevoz in prenočevanje .
PRIJAVE:
Do ponedeljka, 18. 6. 2018