Taborni časopis Izlet Poletni tabor v Završnici: V zavihek Dogodki smo dodali Taborni časopis Završnica 2023. Poglejte kaj se je dogajalo in kako so različni avtorji videli iste dogodke.
Prestavitev izleta - maj in Suhi vrh Izlet Maj in Suhi vrh: Zaradi snega na grebenu je izlet prestavljen na naslednji vikend - na nedeljo, 30.4. Prijave odprte do srede, 26.4. Upam, da bomo tokrat imeli več sreče (da do takrat ne bo več snežilo).
Prestavitev izleta Izlet Slivnica in Cerkniško jezero: Zaradi manjšega števila prijav in negotove vremenske napovedi, bo izlet na Slivnico 22. aprila 2023. Prijave so še odprte.
Prijave za tabor 2023 Izlet Poletni tabor v Završnici: Med aktualnimi dogodki je že razpis in prijavnica za letošnji tabor. Pohitite, da ne ostanete brez šotora.
PRELOŽITEV KOLESARJENJA Izlet Kolesarjenje: Ormož - Sv. Urban - Ormož: Spoštovani! Zaradi slabe vremenske napovedi prestavljamo kolesarjenje na 3 soboto v mesecu aprilu! Prosimo za razumevanje!

Peč - Tromeja

Odhod:   sobota, 17. oktober 2015 [ 06:00]
Vodnik:   Jakob Ivanuša
Zaradi slabega vremena je izlet odpovedan

Izhodišče: Rateče (865 m)
Cilj: Peč - Tromeja (1508 m)
Čas hoje: 2 h
Zahtevnost: lahka označena pot

Višinska razlika: 643 m
Višinska razlika po poti: 643 m
Zemljevid: Kranjska Gora 1:30.000
Cena avtobusnega prevoza: člani PD ali drugega društva- otroci:12,5€
nečlani otroci: 14,00€
odrasli člani člani PD ali drugega društva-14,00€
odrasli člani-niso člani PD ali drugega društva: 16,00€
Odhod iz Ormoža: Ob 6. uri s parkirišča pri gradu, vrnitev v Ormož med 20. in 21. uro
Prijave: Do torka 6. 10. 2015. Šolarji pri mentorjih planinskih krožkov, ostali pri Jakobu Ivanuša (031 615 762) zvečer med 20. in 21. uro.
Peč (tudi Tromeja) po italijansko Monte Forno ter po nemško Dreiländereck oz. Ofen je 1508 m visok vrh, ki se nahaja na tromeji med Slovenijo, Italijo in Avstrijo.
Z vrha, na katerem je večje število spominskih obeležij v treh jezikih, se nam odpre lep razgled na Julijske Alpe, Ziljske Alpe, Krške Alpe, Visoke in Nizke Ture ter del zahodnih Karavank. Slovenska vpisna skrinjica in žig, se nahaja ob manjši hiški bližnjih oddajnikov.
Na italijanski strani vrha stoji nekoliko večje leseno zavetišče, iz avstrijske strani pa skoraj do vrha pripelje vlečnica bližnjega smučišča Podklošter / Arnoldstein.
Ob vračanju se bomo zapeljali še v Planico ter si ogledali prenovljene skakalnice, če nam bo čas dopuščal se bomo ustavili tudi v Zelencih, kjer izvira Sava Dolinka.

ZBOR ČLANOV (občni zbor)
Blegoš, Lubnik
Triglav
Boč
Krakovski gozd
Šmohor
Slovenska planinska pot

Velika Mojstrovka
Pohod od obali
Kamniti Lovec
TURNO SMUČANJE KOMNA
DAN MOKRIŠČ
OB SVEČNICI NA IVANJŠICO
Krnica
Medžimurje-Vincekov pohod
Vincekov pohod Podgorci

Ure minevajo in dnevi in meseci in leta in nikoli se ne vrne čas, ki je minil.
Horea quidem cedunt et dies et mensens et anni, nec praeteritum tempus umquam revertitur.

Če nameravaš opisati resnico, pusti eleganco krojaču.