Taborni časopis Izlet Poletni tabor v Završnici: V zavihek Dogodki smo dodali Taborni časopis Završnica 2023. Poglejte kaj se je dogajalo in kako so različni avtorji videli iste dogodke.
Prestavitev izleta - maj in Suhi vrh Izlet Maj in Suhi vrh: Zaradi snega na grebenu je izlet prestavljen na naslednji vikend - na nedeljo, 30.4. Prijave odprte do srede, 26.4. Upam, da bomo tokrat imeli več sreče (da do takrat ne bo več snežilo).
Prestavitev izleta Izlet Slivnica in Cerkniško jezero: Zaradi manjšega števila prijav in negotove vremenske napovedi, bo izlet na Slivnico 22. aprila 2023. Prijave so še odprte.
Prijave za tabor 2023 Izlet Poletni tabor v Završnici: Med aktualnimi dogodki je že razpis in prijavnica za letošnji tabor. Pohitite, da ne ostanete brez šotora.
PRELOŽITEV KOLESARJENJA Izlet Kolesarjenje: Ormož - Sv. Urban - Ormož: Spoštovani! Zaradi slabe vremenske napovedi prestavljamo kolesarjenje na 3 soboto v mesecu aprilu! Prosimo za razumevanje!

Triglav

Odhod:   petek, 7. avgust 2015 [ 04:00 ]
Prihod:   sobota, 8. avgust 2015
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zelo zahtevna
Vodnik:   Marko Juršič
TRIGLAV
Država: Slovenija
Gorovje: Julijske Alpe
Višina: 2864 m
Prijave do 20.07.2015
Odhod v petek zjutraj ob 4:00 izpred gradu v Ormožu. Bodo tudi vmesna pobiranja!!
Cena za člane PD oziroma PZS: PREVOZ -CENA odvisna od števila prijav ! (ccal:32€/18 prijavljenih;kombi 25€)
Za nečlane je cena 10€ dodatno, ker se članom PD MM v tej višini krijejo stroški iz članarine in drugih virov.
Prenočišče:13€(skupna ležišča-obvezna izkaznica z plačano članarino); nečlani:27€

Izhodišče: Aljažev dom v Vratih (1015 m)
Izhodišče Širina/Dolžina: 46,4128°N / 13,8466°E
Cilj: Triglav (2864 m)
Ime poti: čez Prag
Čas hoje: 6 h
Zahtevnost: zelo zahtevna označena pot
Izbrana pot bo odvisna od pripravljenosti udeleženih!
Višinska razlika: 1849 m
Višinska razlika po poti: 1850 m
Zemljevid: Triglav 1:25.000
Priporočena oprema (poletje): čelada, komplet za samovarovanje HRANA:iz nahrbtnika in v koči VODA: 2-3l vode po osebi

Opis gore:
Triglav je 2864 m visoka gora, ki se nahaja v osrčju Julijskih Alp. Z omenjeno višino je Triglav najvišja gora na ozemlju Slovenije, hkrati pa je tudi najvišja gora v Julijskih Alpah.
Na vrhu stoji Aljažev stolp, katerega je leta 1895 postavil Jakob Aljaž, takratni župnik na Dovjem. V Aljaževem stolpu lahko v primeru nevihte vedri do 5 ljudi.
Sicer pa je danes Aljažev stolp zaščiten kot kulturni spomenik in kot tak zelo pomemben pri ohranjanju kulturne dediščine.
Triglav je svoj prvi obisk dočakal 26.8.1778, ko so se na vrh povzpeli štirje srčni možje, katerih spomenik stoji v Bohinju.
Ti srčni možje so bili Luka Korošec, Matevž Kos, Štefan Rožič in Lovrenc Willomitzer.
Sicer pa se nam z vrha Triglava odpre lep razgled, ki seže vse od Jadranskega morja, prek Dolomitov in Visokih Tur do Karavank, Kamniško Savinjskih Alp, Pohorja, prek skoraj celotne Slovenije do najvišjih vrhov Julijskih Alp.

pri karabinu

opomnik po kateri poti se bomo vzpeli

pogled na dolino Vrat

pogled proti Luknji

med vzponom na vrh

"ziher" ima najboljši pogled na Aljažev stolp

pomembni ljudje na vrhu

Krnica
Medžimurje-Vincekov pohod
Vincekov pohod Podgorci

Po večerji ne počivaj, pač pa miljo daleč hodi.
Post cenam non stare sed mille passus meare.

Albert Schweitzer
O nečem sem trdno prepričan: srečni bodo samo tisti med vami, ki bodo iskali in ugotovili, kako služiti.