Prestavitev izleta Izlet Viševnik: zaradi slabših vremenskih obetov je izlet prestavljen na nedeljo, 9. oktobra 2022. Prijave so še možne do srede, 5. oktobra 2022, oziroma do zapolnitve avtobusa.
Taborni časospis Izlet 43. poletni tabor za osnovno in srednješolce na Jezerskem: V zavihku Dogodki je na voljo Taborni časopis z letošnjim dogajanjem na Jezerskem. Poglejte.
fotografije iz tabora Izlet 43. poletni tabor za osnovno in srednješolce na Jezerskem: na povezavi drive se nahaja izbor mojih najboljših fotografij iz tabora na Jezerskem. Obilo užitka ob gledanju fotografij. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Prestavitev izleta Izlet Golica: Zaradi napovedanega slabega vremena bo izlet na Golico, 4. junija 2022. Odhod ob 6. uri zjutraj.
Martinov pohod 2021 Izlet Martinov pohod med Ormoškimi goricami: Dogodek je prestavljen na naslednje martinovanje

Ponikva

Odhod:   sobota, 28. marec 2015 [ 06:20]
Ponikva
Izlet na Ponikvo.
Izlet smo glede na vremenske napovedi prestavili na konec meseca!
Izlet bo to soboto !
Odhod zjutraj z vlakom MURA ob 6:25
Vrnitev ob 16:25!
Cena: vozne karte-povratne
Velikonočnica na Ponikvi že cveti!
!
Velikonočnica Velikonočnica Le nekaj sto metrov od središča Ponikve na bližnjem travniku uspeva redka stepska rastlina velikonočnica. !
!
Rastišče, ki obsega 1,8 hektarjev, je največje od štirih danes znanih rastišč velikonočnice v Sloveniji in dosega skrajno jugozahodno mejo razširjenosti te rastline. Ugodne razmere za rast velikonočnici nudi kraški svet. Okolica Ponikve je območje osamelega krasa z značilnimi kraškimi pojavi, ki pa so manj izraziti kot na klasičnem krasu. V bližini teče ponikalnica, ki na eni strani rastišča izgine pod zemljo in se ponovno pojavi na površju na drugi strani rastišča. !
Velikonočnica je pri nas zavarovana in je uvrščena na Rdeči seznam ogroženih rastlinskih vrst. Velikonočnica cveti zgodaj spomladi, najpogosteje v mesecu marcu. !
!
Rastišče je ena od točk vključenih v Kraško vodno učno pot Stanka Buserja. Z rastiščem upravlja Turistično olepševalno društvo Ponikva. Vsako leto poskrbijo za zaščito rastišča, ustrezno označitev, informiranje in vodenje po rastišču.!

l.2014

VELIKONOČNICA

Lunin pohod: Ormož - Velika Nedelja – Kogel - Ormož
Viševnik
Lunin pohod: Savci – Ritmerk – Strjanci - Savci
Debela peč ali Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Sotinski breg - Kugla

Od Bovca do Tolmina -26 in 27 etapa
Lunin pohod: Podgorci – Preclava - Podgorci
Zadnjica – Prehodavci – Triglavska jezera – Komna – Krn – Lepena
Julijci - krog iz Zadnjice
Grossvenediger
Triglav
Ojstrica
Matkov kot -Mrzla gora
Veliki Klek

Hrvaški pregovor
Človek je vaba za človeka.

Platon
Čednost ni dar narave.