|
aktualno
|
|
program izletov
|
|
planinske poti
|
|
odseki
|
|
fotogalerija
|
|
dogodki
|
|
obvestila
|
|
članstvo
|
|
vodniki
|
|
sponzorji
|
|
povezave
|
|
društvo
|
|
|
Prestavitev izleta Izlet Boč: Zaradi napovedi slabega vremena smo izlet prestavili na soboto, 5. aprila 2025. |
|
Parkiranje Krma, Kot, Vrata Izlet Triglav: Spremenjen je režim parkiranja v Dolinah Krma, Kot in Vrata. Podrobnosti na povezavi:
Parkirna mesta v dolini Krma in Kot |
|
Prestavitev izleta Izlet Zelenica in izvir Završnice: Zaradi sveže zapadlega snega in negotove vremenske napovedi za soboto, smo izlet prestavili na naslednjo soboto, 12. oktobra 2024. Če vam novi termin ne ustreza, sporočite odjavo tistemu pri katerem ste se prijavili na izlet. |
|
Taborni časopis Izlet Poletni tabor v Čezsoči : Poglejte v zavihek Dogodki, kjer je na voljo Taborni časopis Čezsoča 2024. |
|
Storžič - prestavljen datum Izlet Storžič: Zaradi slabega vremena, se termin za izlet na Storžič prestavi iz 15.9. na 5.10.2024. |
|
|
Allalinhorn (4027 m)
| |
Odhod:
|
torek, 16. julij 2024 [ 01:00 ]
|
Prihod:
|
sreda, 17. julij 2024
|
Trajanje: |
2 dneva
|
Težavnost: |
   Zelo zahtevna |
Vodnik: |
Marjan Kukovec
|
Razpis: |
PDF file (celoten razpis z vsemi podrobnejšimi podatki) |
OVESTILO:
TURA PRESTAVLJENA !!!
Iz Ormoža nas bo pot vodila v Š vico, v dolino Saas Fee, kjer je izhodišče vzpona na 4027 m visoki Allalinhorn.
Allalinhorn velja za enega najlažje dostopnih štiritisočakov. Izhodišče je na skoraj 3500 m in pot, ki pelje na vrh pa tehnično ni zahtevna.
Seveda je treba vedeti, da smo vendarle na višini, da gre za popolnoma ledeniško turo in jo je kot takšno treba tudi jemati. Pa vendar, ob dobrih razmerah in lepem vremenu, ne bo težav in vrh bomo tudi dosegli.
Z vrha se opirajo izjemno lepi razgledi na okoliške vrhove, ki kot po tekočem traku presegajo višino 4000 metrov nad morjem
POTEK TURE:
1. dan: V nočnih urah se bomo s kombiji odpravili iz Ormoža preko Italije do vasi Saas Grund, kjer se bomo najprej nastanili v kampu. Sledi priprava oprema in vožnja v Saas Fee-ju, odkoder se bomo z gondolo povzpeli na 2550 m visoko Morenio, z naslednjo gondolo se bomo povzpeli na 3000 m visok Felskinn, od tu pa z zobato železnico na 3500 m visoki Mittelallalin. Po pripravi opreme se prične naš vzpon po večnem snegu na 4027 m visoki Allalinhorn. Š½e na sami turi in predvsem na vrhu se nam odprejo prekrasni pogledi na okoliške štiritisočake, med katerimi izstopa Matterhorn. Po sestopu z gore v dolino se namestimo v kampu oz. obisk vasi (po želji posameznikov). Tura je ledeniška, vendar nezahtevna.
2. dan: po želji udeležencev si lahko ogledamo sosednji mondeni Zermatt, nato pa sledi vožnja proti domu, kamor prispemo v poznih večernih urah.
​
Oprema: gorniška obutev, oblačila primerna letnemu času in vremenski napovedi, dereze, cepin, plezalni pas, čelada, lavinski trojček, prva pomoč, vponke
Okvirni časi hoje (ur): 7 ur
Pogoji: udeležba na naslednjih turah društva: Kamniti lovec ali Velika Mojstrovka,Triglav zimski,Grosglokner! |
Slike iz izleta prosim pošljite vodniku.
272 kB
 osvojeni |
| 355 kB

|
| 324 kB

|
| 330 kB

|
| 326 kB
 Vrh |
| 331 kB
 v ozadju novi cilji |
|
| Izberi sliko za povečavo. |
Na seznam izletov
|
|
Boč |
|
Pohod ob polni luni |
|
Kolesarjenje po Primorki |
|
Ostri vrh |
|
Kolesarjenje po OPP |
|
Nanos,Snežnik ,Vremščica, Škocjanske jame |
|
Kašna planina |
|
Pohod ob polni luni |
|
Slavnik |
|
Golica |
|
|
Ratitovec |
|
Po Jakobovi poti SLO |
|
CELJE-CELJSKA KOČA |
|
Krakovski gozd |
|
Triglav |
|
Pohod ob polni luni |
|
Pot sedmih slapov |
|
Peca |
|
KOLESARJENJE NA PRIMORSKO |
|
Pokljuka-Zajamniki |
|
|
Tatarski pregovor Ljubezen ne potrebuje lepote.
|
|
|
William Shakespeare Kjer malo je besed, se ne zgubijo: ti, ki trpe, resnico govorijo.
|
|
|