|
aktualno
|
|
program izletov
|
|
planinske poti
|
|
odseki
|
|
fotogalerija
|
|
dogodki
|
|
obvestila
|
|
članstvo
|
|
vodniki
|
|
sponzorji
|
|
povezave
|
|
društvo
|
|
|
Odpoved izleta Izlet Snežnik, 1796m: Zaradi premalo prijavljenih smo izlet odpovedali. Mogoče ga bomo izvedli v začetku junija. Spremljajte obvestila na naši spletni strani. |
|
ZBOR ČLANOV Izlet 54.LETNI ZBOR ČLANOV OBČNI ZBOR : Zaradi vremenskih razmer zbor članov odpovedujemo. |
|
Taborni časopis Koprivna 2025 Izlet Poletni tabor : V zavihku dogodki si poglejte nov taborni časopis. |
|
Strelovec - sprememba datuma izleta Izlet Strelovec: Izlet na Strelovec je prestavljen iz nedelje, 22. junija na soboto 21. junija 2025. Podrobnosti v opisu. |
|
Prestavitev izleta Izlet Boč: Zaradi napovedi slabega vremena smo izlet prestavili na soboto, 5. aprila 2025. |
|
|
Šmohor
| |
|
Odhod:
|
sobota, 23. marec 2024
[ 06:35]
|
|
Trajanje: |
1 dan
|
| Težavnost: |
   Lahka |
| Vodnik: |
Marko Juršič
|
| Razpis: |
PDF file (celoten razpis z vsemi podrobnejšimi podatki) |
Na pot se bomo podali z vlakom, z Železniške postaje Ormož, ob 6.39 in se vrnili ob 17.13
Izhodišče poti: Laško (229 m)
Cilj: Dom na Š mohorju (784 m) in Malič (936 m)
Čas hoje: 4 do 5 ur
Zahtevnost: lahka označena pot
Višinska razlika: 707 m
Višinska razlika po poti: 725 m
Zemljevid: Posavsko hribovje - zahodni del 1:50.000
Priporočena oprema : pohodne palice
Prijave: zbirajo mentorji planinskih krožkov do torka,19. 3. 2024:
OŠ Ormož: Stanka Hebar
OŠ Središče ob Dravi: Marko Juršič
OŠ Ivanjkovci: Tamara Podgorelec
OŠ Sv.Tomaž: Silva Rakuša
ter na el.naslov stanka.hebar@gmail.com
Na Š mohorju si bomo, če bo čas, ogledali še:
Š MOHORSKA CERKEV:
Cerkev leži v neposredni bližini Planinske koče na Š mohorju in je posvečena Svetemu Mohorju. Prvič je omenjena davnega leta 1421. Ta cerkev stoji najvišje in je najstarejša podružnica Laške Nadžupnije. Sestavljajo jo pravokotna ladja, prezbiterij in na severni strani prizmatičen zvonik. Gradnja je kamnita in ometana, streha enotna, tlak v njej pa kamnit. Od prvotne je sedanja cerkvica višja kar za dva do tri metre. V začetku 16.stoletja so ji prizidali prezbiterij in zvonik, ki naj bi bil dokončan leta 1504 in v katerem visi zvon Alberta Samase iz leta 1897.
Notranjost skriva prižnico iz 17.st, glavni oltar iz 18.st. in stranska oltarja z baročnimi krili iz 19.st.. V glavnem oltarju, ki je lesen, sta kipa Sv.Mohorja in diakona Sv.Fortunata, stranska oltarja sta posvečena Sv.Ulriku in Ožbaltu. V zakristiji je treba omeniti albo - dolgo mašno srajco iz leta 1678 in staro pločevinasto vetrovko.
Š MOHORSKE LIPE:
Pred cerkvijo stojijo tri starodavne mogočne lipe, dve od njih žal že nimata več vrhov. Lipe so "turške" in po starosti segajo še tja v pozni srednji vek. Ena izmed njih je na Veliko noč leta 1879 gorela in izgubila vrh, še vedno pa zeleni. Leta 2001 so bile ponovno izmerjene v prsni višini in sicer merijo 718cm, 680cm in 625cm. Najstarejša med njimi je bila leta 2010 izbrana za drevo leta v Sloveniji.
Potek poti: Laško, Debro, Dom na Š mohorju, Malič, Laško
Lepo vabljeni!
|
Slike iz izleta prosim pošljite vodniku.
495 kB
 MaliÄ 2014 |
| 419 kB
 povratek proti Laškemu - 2014 |
| 329 kB

|
| 289 kB

|
| 383 kB

|
| 325 kB

|
|
| | Izberi sliko za povečavo. |
Na seznam izletov
|
|
Kolesarjenje po OPP |
|
Pohod ob polni luni na Runeč |
|
Bizeljsko |
|
Preko Boča na Donačko |
|
Pohod ob polni luni v Haloze |
|
Ob prazniku občine Ormož |
|
Begunjščica (čez Prevalo in čez Zelenico dol) |
|
CICI Tabor |
|
Krn z Lepene |
|
Ankogel(3252m), Sauleck(3086m) |
|
|
S kolesi po občini Ormož |
|
Pohod po Ormoški planinski poti Osluševci-Ormož |
|
Nad Šitom Glava 2080m |
|
Snežnik, 1796m |
|
Strelovec iz Robana |
|
Po dolini reke Glinščice |
|
Krakovski gozd; Resslova pot |
|
Triglav |
|
Pohod ob polni luni, lagune |
|
PO JAKOBOVI POTI |
|
|
Latinski pregovor Ne živim da jem, pač pa jem, da živim. Non ut edam vivo, sed ut vivam edo.
|
|
|
Cicero Vojna je tekmovanje ob uporabi sile.
|
|
|