|
aktualno
|
|
program izletov
|
|
planinske poti
|
|
odseki
|
|
fotogalerija
|
|
dogodki
|
|
obvestila
|
|
članstvo
|
|
vodniki
|
|
sponzorji
|
|
povezave
|
|
društvo
|
|
|
Prestavitev izleta Izlet Boč: Zaradi napovedi slabega vremena smo izlet prestavili na soboto, 5. aprila 2025. |
|
Parkiranje Krma, Kot, Vrata Izlet Triglav: Spremenjen je režim parkiranja v Dolinah Krma, Kot in Vrata. Podrobnosti na povezavi:
Parkirna mesta v dolini Krma in Kot |
|
Prestavitev izleta Izlet Zelenica in izvir Završnice: Zaradi sveže zapadlega snega in negotove vremenske napovedi za soboto, smo izlet prestavili na naslednjo soboto, 12. oktobra 2024. Če vam novi termin ne ustreza, sporočite odjavo tistemu pri katerem ste se prijavili na izlet. |
|
Taborni časopis Izlet Poletni tabor v Čezsoči : Poglejte v zavihek Dogodki, kjer je na voljo Taborni časopis Čezsoča 2024. |
|
Storžič - prestavljen datum Izlet Storžič: Zaradi slabega vremena, se termin za izlet na Storžič prestavi iz 15.9. na 5.10.2024. |
|
|
Glinščica
Jezero – Stena – Botač – Socerb – Dolga krona
| |
Odhod:
|
sobota, 4. marec 2023
[ 05:00]
|
Trajanje: |
1 dan
|
Težavnost: |
   Srednje zahtevna |
Vodnik: |
Marjan Kukovec
|
Razpis: |
/ |
SOBOTA 04.03.2023
Jezero – Stena – Botač – Socerb – Dolga krona
(približno 4-5 ur; pot je primerna za vse, z nekaj zahtevnimi odseki. Pot ni krožna, začeti jo je mogoče tudi pri sprejemnem centru). (VIA IL PUNTO)
Traso vertikale je začrtalo Slovensko planinsko društvo Trst (SPDT). Poteka med hribi in griči, ob slovensko-italijanski meji, po ozemlju, na katerem prebiva slovenska narodna skupnost v Italiji. Vertikala je označena z modro-belimi okroglimi markacijami.
Vertikala vstopi v dolino Glinščice v bližini razglednega stolpa pri vasici Jezero, se nadaljuje pod Draškim Krasom, se povzpne na Steno, spusti v Botač in se vzpenja po nasprotnem pobočju do cerkvice sv. Marije na Pečah, nato pa se spusti po drugi strani v dolino Suhe pod stenami, ki so posvečene slovenskemu alpinistu in filozofu Klementu Jugu (1989-1924).
Pot se nato nadaljuje po grebenu. Na križišču se lahko podate proti Socerbu sledeč oznakam za grad. Vertikala je urejena in označena do Milj.
Zberemo se ob 5:00 na avtobusni postaji v Ormožu!
Vračamo se do 22:00!
Cena (50 udel.25€)
Cena (kombi 9 udel.30€)
Prijave do 26.02.2023 na sedežu društva od 19-20 ure vsak petek !! |
Slike iz izleta prosim pošljite vodniku.
| Izberi sliko za povečavo. |
Na seznam izletov
|
|
Boč |
|
Pohod ob polni luni |
|
Kolesarjenje po Primorki |
|
Ostri vrh |
|
Kolesarjenje po OPP |
|
Nanos,Snežnik ,Vremščica, Škocjanske jame |
|
Kašna planina |
|
Pohod ob polni luni |
|
Slavnik |
|
Golica |
|
|
Ratitovec |
|
Po Jakobovi poti SLO |
|
CELJE-CELJSKA KOČA |
|
Krakovski gozd |
|
Triglav |
|
Pohod ob polni luni |
|
Pot sedmih slapov |
|
Peca |
|
KOLESARJENJE NA PRIMORSKO |
|
Pokljuka-Zajamniki |
|
|
Hrvaški pregovor Koliko večja je sreča, toliko manj ji zaupaj.
|
|
|
Friedrich Nietzsche Pravi moški želi dvoje: nevarnost in igro. Zato želi ženo kot najnevarnejšo igračko.
|
|
|