Planinsko društvo

Maks Meško Ormož


aktualno
program izletov
planinske poti
odseki
fotogalerija
dogodki
obvestila
članstvo
vodniki
sponzorji
povezave
društvo

Uporabniško ime Geslo


Pozabili geslo Novi uporabnik

Natisni

Obvestila
Odpoved izleta Izlet Snežnik, 1796m: Zaradi premalo prijavljenih smo izlet odpovedali. Mogoče ga bomo izvedli v začetku junija. Spremljajte obvestila na naši spletni strani.
ZBOR ČLANOV Izlet 54.LETNI ZBOR ČLANOV OBČNI ZBOR : Zaradi vremenskih razmer zbor članov odpovedujemo.
Taborni časopis Koprivna 2025 Izlet Poletni tabor : V zavihku dogodki si poglejte nov taborni časopis.
Strelovec - sprememba datuma izleta Izlet Strelovec: Izlet na Strelovec je prestavljen iz nedelje, 22. junija na soboto 21. junija 2025. Podrobnosti v opisu.
Prestavitev izleta Izlet Boč: Zaradi napovedi slabega vremena smo izlet prestavili na soboto, 5. aprila 2025.







Snežnik in Rakov Š kocjan

Odhod:   sobota, 9. maj 2015 [ 00:00]
Trajanje:   1 dan
Težavnost:   Lahka
Vodnik:   Vodniki PDMMO
Razpis:   /
Izlet na Snežnik in Rakov Š kocjan odpade zaradi premalo prijavljenih! prosimo za razumevanje!





Vodniki PD MM Ormož
Potek izleta:
Odhod v soboto zjutraj ob 06:00 izpred gradu v Ormožu,nadaljujemo čez Ptuj, Slovensko Bistrico do Sviščakov, kjer se bomo povzpeli na vrh Snežnika.
Po sestopu se bomo odpeljali do Rakovega Š kocjana, kjer bo skupni ogled. Po ogledu vrnitev domov.
Vrnitev do 21 ure!
Turo vodijo vodniki PD MM Ormož - Marko Juršič, Stanka Hebar, Ciril Ambrož in Marjan Kukovec
Izhodišče: Sviščaki (1242 m)
Izhodišče Š irina/Dolžina: 45,5742°N / 14,401°E
Cilj: Snežnik (1796 m)
Ime poti: peš pot
Čas hoje: 2 h
Zahtevnost: lahka označena pot
Višinska razlika: 554 m
Višinska razlika po poti: 600 m

CENA: 16€ za člane in 18€ nečlane PD
OTROCI - člani PD 15€, nečlani: 18€
Prijave do 04.05.2015
Prijave z predplačilom 15€ zbiramo na sedežu društva ob petkih v času uradnih ur ter pri vodnikih in mentorjih na OŠ ! (Juršič Marko, Hebar Stanka)
Opis gore:

Snežnik je z višino 1796 m najvišji vrh v bližnji in daljni okolici, zato je z njega lep razgled po večjem delu Slovenije in bližnje sosednje Hrvaške. Ob lepem vremenu tako vidimo najvišje vrhove Gorskega Kotarja in Istre, kjer izstopajo Risnjak, Snježnik in Učka. Na slovensko stran pa prek prostranih gozdov Notranjske vidimo tudi najvišje vrhove Julijski Alp, Kamniško Savinjskih Alp in Karavank. Le nekaj metrov pod vrhom pa se nahaja tudi zavetišče Draga Karolina na Velikem Snežniku.

Rakov Š kocjan je kraška dolina, po kateri teče reka Rak. Leži med Cerkniškim in Planinskim poljem, jugovzhodno od avtocestnega odseka A1 Postojna-Unec. Dolina je dobila ime po cerkvi sv. Kancijaan, katere ostaline so pri Velikem naravnem mostu domnevno ob prehodu 15. v 16. stoletje, danes pa so od nje vidne le še ruševine.


Lepo vabljeni! /I>

Slike iz izleta prosim pošljite vodniku.
432 kB

485 kB

Izberi sliko za povečavo.

Na seznam izletov

Nazadnje dodane slike

Na izlet >>>


Na izlet >>>


Na izlet >>>


Na izlet >>>


Na izlet >>>

Naslednji izleti
Kolesarjenje po OPP
Pohod ob polni luni na Runeč
Bizeljsko
Preko Boča na Donačko
Pohod ob polni luni v Haloze
Ob prazniku občine Ormož
Begunjščica (čez Prevalo in čez Zelenico dol) 
CICI Tabor
Krn z Lepene
Ankogel(3252m), Sauleck(3086m)

Prejšnji izleti
S kolesi po občini Ormož
Pohod po Ormoški planinski poti Osluševci-Ormož
Nad Šitom Glava 2080m
Snežnik, 1796m
Strelovec iz Robana
Po dolini reke Glinščice
Krakovski gozd; Resslova pot
Triglav
Pohod ob polni luni, lagune
PO JAKOBOVI POTI

Naključni pregovor
Latinski pregovor
Sreča daje prednost pogumnim.
Fortes fortuna uvat.

Naključni citat
Cicero
Ne želim umreti: s smrtjo pa si ne belim glave.

logotip
Planinsko društvo Maks Meško Ormož
Skolibrova ulica 12, 2270 Ormož
pdmmo1962@gmail.com