Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 3.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Danes smo dopoldan izvedli orientacijski tek, popoldan pa smo preizkusili znanje varovanega plezanja na bližnji plezalni steni. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 2.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Sporočam vam, da smo danes šli na pohod do koče pri izviru Soče in do Kugyjevega spomenika ter se že vrnili nazaj v tabor. Popoldne bo v znamenju športnih iger in ustvarjalnih delavnic. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Rjavina - Cmir - Begunjski vrh

Odhod:   sobota, 30. avgust 2014 [ 02:00 ]
Prihod:   nedelja, 31. avgust 2014
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zelo zahtevna
Vodnik:   Damjan Berghaus-Majnik
Vrbanove špice, 2408 m,
Rjavina, 2532 m,
Cmir, Begunjski vrh
izlet/pohod OBMOČJE: Julijske Alpe
DATUM: 30.08.2014OB: 4:00 DO: 31.08.2013 ob 21.00 uri ZBORNO MESTO: Na parkirišču pred gradom v Ormožu in na dogovorjenem mestu.
VODNIK/KONTAKT: Berghaus Damjan / 041768625
TEŽAVNOSTNA STOPNJA: zahtevnaPOT: označena pot
PRIMERNOST: Za vse izkušenejše s primerno kondicijo.
VIŠINSKA RAZLIKA: 1500m
OPREMA IN DOKUMENTI: pohodna obutev, obleka primerna letnemu času, čelada, pas, samovarovalni komplet pohodne palice po želji, hrana in pijača iz nahrbtnika. Potrjena planinska izkaznica.
NAČIN PREVOZA: osebni avtomobili
STROŠKI:prevoz ccal.20 eur (dodatno doplačilo spanje 11 eur + hrana in pijača v koči po izbiri)
PRIJAVE: Prijave z vplačili so do četrtka (!!!), 27.8. 2013 do 12. ure.(na tel.:041698741)

1.dan: Iz Kota se povzpnemo do Pekla od koder zavijemo proti Spodnji Vrbanovi špici, po grebenu do Visoke Vrbanove špice in do Staničevega doma (približno 6h). Po počitku še vzpon na Cmir (2393m).

2.dan: Jutranji vzpon na bližnji Begunjski vrh, ogled sončnega vzhoda. Po zajtrku mimo Dovških vratc po grebenu na Rjavino, nato zahteven spust do Pekla in še sestop v Kot.

Šest vrhov okoli Staničevega doma ponuja zelo lepe poglede na okoliške vrhove ter na Triglav z malo drugačnega zornega kota. Čeprav so vrhovi v neposredni bližini romarskih poti na našega očaka, imajo v sebi še vedno prvinsko divjino in posebno lepoto.

V primeru slabega vremena bo tura odpovedana

Begunjski vrh pozimi

Begunjski vrh poleti

Montaž, Viš
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci
Soriška planina
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Lunin pohod: Kog-Klumpa-Lačaves
Dobrač
Ob polni luni Božični izlet na Goričko

Dan planincev Podravja na Rogli
Kolesarjenje po Slovenskih goricah
Po Slovenski planinski poti od Slapa Rinke do Jezerskega
Dachstein (po ferati Johann)
Aktivni konec tedna
Eiger-Jungfrao-Monsch
Okrešelj-Rinke-Skuta-Okrešelj
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Veliki Brebrovnik

Ruski pregovor
Prijateljstvo je kot steklo: ko ga razbiješ, ga ne spraviš več skupaj.

Charles de Gaulle
Bistvene stvari, ki so bile rečene o človeštvu, so bile vedno preproste.