izlet: Golte Izlet Golte: Dragi starši in ostali udeleženci izleta. Na koncu opisa sem dodal povezavo do mojih fotografij. Na voljo za ogled in prenos bodo do 1.6.2018. V kolikor jih imate namen kjerkoli objaviti (Facebook...) me obvezno navedite kot avtorja fotografij. Hvala za razumevanje. Lep planinski pozdav, Janko Juršič
Taborni časopis 2017 Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: V zavihku dogodki je spet na voljo Taborni časopis z letošnjega tabora. Vzemite si čas in poglejte: tisti, ki ste bili tam, da se spomnite kako je bilo, tisti, ki pa niste bili tam pa, da boste videli kaj ste zamudili.
fotografije - tabor: popravljena povezava Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: tabor DB
planinski tabor - fotografije Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: Dragi starši. Na povezavi tabor DB bodo do konca avgusta dosegljive moje fotografije iz planinskega tabora. Lahko si jih prenesete na svoj računalnik, pri objavah na Facebooku in ostalih socialnih omrežjih pa obvezno navedite mene, kot avtorja fotografij. Hvala za razumevanje. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor - 5.dan Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: Dragi starši. Po dopoldanskem dežju, smo se pomerili v orientacijskem teku ter se popoldan odpravili do bližnjega balvana, kjer smo se poskusili v varovanem plezanju. Nekateri smo se odpravili tudi bo balvana Lepi kamen. Sledi še zadnje druženje ob tabornem ognju. Lep planinski pozdrav. Janko Juršič

Rjavina - Cmir - Begunjski vrh

Odhod:   sobota, 30. avgust 2014 [ 02:00 ]
Prihod:   nedelja, 31. avgust 2014
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zelo zahtevna
Vodnik:   Damjan Berghaus-Majnik
Vrbanove špice, 2408 m,
Rjavina, 2532 m,
Cmir, Begunjski vrh
izlet/pohod OBMOČJE: Julijske Alpe
DATUM: 30.08.2014OB: 4:00 DO: 31.08.2013 ob 21.00 uri ZBORNO MESTO: Na parkirišču pred gradom v Ormožu in na dogovorjenem mestu.
VODNIK/KONTAKT: Berghaus Damjan / 041768625
TEŽAVNOSTNA STOPNJA: zahtevnaPOT: označena pot
PRIMERNOST: Za vse izkušenejše s primerno kondicijo.
VIŠINSKA RAZLIKA: 1500m
OPREMA IN DOKUMENTI: pohodna obutev, obleka primerna letnemu času, čelada, pas, samovarovalni komplet pohodne palice po želji, hrana in pijača iz nahrbtnika. Potrjena planinska izkaznica.
NAČIN PREVOZA: osebni avtomobili
STROŠKI:prevoz ccal.20 eur (dodatno doplačilo spanje 11 eur + hrana in pijača v koči po izbiri)
PRIJAVE: Prijave z vplačili so do četrtka (!!!), 27.8. 2013 do 12. ure.(na tel.:041698741)

1.dan: Iz Kota se povzpnemo do Pekla od koder zavijemo proti Spodnji Vrbanovi špici, po grebenu do Visoke Vrbanove špice in do Staničevega doma (približno 6h). Po počitku še vzpon na Cmir (2393m).

2.dan: Jutranji vzpon na bližnji Begunjski vrh, ogled sončnega vzhoda. Po zajtrku mimo Dovških vratc po grebenu na Rjavino, nato zahteven spust do Pekla in še sestop v Kot.

Šest vrhov okoli Staničevega doma ponuja zelo lepe poglede na okoliške vrhove ter na Triglav z malo drugačnega zornega kota. Čeprav so vrhovi v neposredni bližini romarskih poti na našega očaka, imajo v sebi še vedno prvinsko divjino in posebno lepoto.

V primeru slabega vremena bo tura odpovedana

Begunjski vrh pozimi

Ob Muri
Kolesarjenje po OPP
Velika Planina

Treznost je mati kreposti.
Genetrix virtutum frugalitas.

Napoleon Bonaparte
Pomislite na to, vojaki, da vas z vrha teh piramid gleda štirideset stoletij.