poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Rjavina - Cmir - Begunjski vrh

Odhod:   sobota, 30. avgust 2014 [ 02:00 ]
Prihod:   nedelja, 31. avgust 2014
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zelo zahtevna
Vodnik:   Damjan Berghaus-Majnik
Vrbanove špice, 2408 m,
Rjavina, 2532 m,
Cmir, Begunjski vrh
izlet/pohod OBMOČJE: Julijske Alpe
DATUM: 30.08.2014OB: 4:00 DO: 31.08.2013 ob 21.00 uri ZBORNO MESTO: Na parkirišču pred gradom v Ormožu in na dogovorjenem mestu.
VODNIK/KONTAKT: Berghaus Damjan / 041768625
TEŽAVNOSTNA STOPNJA: zahtevnaPOT: označena pot
PRIMERNOST: Za vse izkušenejše s primerno kondicijo.
VIŠINSKA RAZLIKA: 1500m
OPREMA IN DOKUMENTI: pohodna obutev, obleka primerna letnemu času, čelada, pas, samovarovalni komplet pohodne palice po želji, hrana in pijača iz nahrbtnika. Potrjena planinska izkaznica.
NAČIN PREVOZA: osebni avtomobili
STROŠKI:prevoz ccal.20 eur (dodatno doplačilo spanje 11 eur + hrana in pijača v koči po izbiri)
PRIJAVE: Prijave z vplačili so do četrtka (!!!), 27.8. 2013 do 12. ure.(na tel.:041698741)

1.dan: Iz Kota se povzpnemo do Pekla od koder zavijemo proti Spodnji Vrbanovi špici, po grebenu do Visoke Vrbanove špice in do Staničevega doma (približno 6h). Po počitku še vzpon na Cmir (2393m).

2.dan: Jutranji vzpon na bližnji Begunjski vrh, ogled sončnega vzhoda. Po zajtrku mimo Dovških vratc po grebenu na Rjavino, nato zahteven spust do Pekla in še sestop v Kot.

Šest vrhov okoli Staničevega doma ponuja zelo lepe poglede na okoliške vrhove ter na Triglav z malo drugačnega zornega kota. Čeprav so vrhovi v neposredni bližini romarskih poti na našega očaka, imajo v sebi še vedno prvinsko divjino in posebno lepoto.

V primeru slabega vremena bo tura odpovedana

Begunjski vrh pozimi

Begunjski vrh poleti

Po Slovenski planinski poti od Robana do Jezerskega
Špik nad Nosom
Montaž, Špik in Hude police
Montaž, Viš
Dan planincev Podravja na Rogli
Uršlja gora
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci

Grossglockner
Dachstein
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Gonžarjeva peč
Triglav iz Rudnega polja na Pokljuki
Jungfrao, Monsch
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Miklavž
Poletni tabor v Podljubelju

Armenski pregovor
Kadar prihaja na mizo vino, odhajajo skrivnosti.

William Shakespeare
Med gnilimi jabolki ni veliko izbire.