Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 3.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Danes smo dopoldan izvedli orientacijski tek, popoldan pa smo preizkusili znanje varovanega plezanja na bližnji plezalni steni. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Rjavina - Cmir - Begunjski vrh

Odhod:   sobota, 30. avgust 2014 [ 02:00 ]
Prihod:   nedelja, 31. avgust 2014
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zelo zahtevna
Vodnik:   Damjan Berghaus-Majnik
Vrbanove špice, 2408 m,
Rjavina, 2532 m,
Cmir, Begunjski vrh
izlet/pohod OBMOČJE: Julijske Alpe
DATUM: 30.08.2014OB: 4:00 DO: 31.08.2013 ob 21.00 uri ZBORNO MESTO: Na parkirišču pred gradom v Ormožu in na dogovorjenem mestu.
VODNIK/KONTAKT: Berghaus Damjan / 041768625
TEŽAVNOSTNA STOPNJA: zahtevnaPOT: označena pot
PRIMERNOST: Za vse izkušenejše s primerno kondicijo.
VIŠINSKA RAZLIKA: 1500m
OPREMA IN DOKUMENTI: pohodna obutev, obleka primerna letnemu času, čelada, pas, samovarovalni komplet pohodne palice po želji, hrana in pijača iz nahrbtnika. Potrjena planinska izkaznica.
NAČIN PREVOZA: osebni avtomobili
STROŠKI:prevoz ccal.20 eur (dodatno doplačilo spanje 11 eur + hrana in pijača v koči po izbiri)
PRIJAVE: Prijave z vplačili so do četrtka (!!!), 27.8. 2013 do 12. ure.(na tel.:041698741)

1.dan: Iz Kota se povzpnemo do Pekla od koder zavijemo proti Spodnji Vrbanovi špici, po grebenu do Visoke Vrbanove špice in do Staničevega doma (približno 6h). Po počitku še vzpon na Cmir (2393m).

2.dan: Jutranji vzpon na bližnji Begunjski vrh, ogled sončnega vzhoda. Po zajtrku mimo Dovških vratc po grebenu na Rjavino, nato zahteven spust do Pekla in še sestop v Kot.

Šest vrhov okoli Staničevega doma ponuja zelo lepe poglede na okoliške vrhove ter na Triglav z malo drugačnega zornega kota. Čeprav so vrhovi v neposredni bližini romarskih poti na našega očaka, imajo v sebi še vedno prvinsko divjino in posebno lepoto.

V primeru slabega vremena bo tura odpovedana

Begunjski vrh pozimi

Begunjski vrh poleti

Ob polni luni Božični izlet na Goričko
Boč
Trstenjakov pohod v Gornjo Radgono
Dražgoše iz PASJE RAVNI
LETNI OBČNI ZBOR
GROSSGLOKNER
UREJANJE ORMOŠKE PLANINSKE POTI

Dobrač 2166 m
Lunin pohod: Kog-Klumpa-Lačaves
UREJANJE ORMOŠKE PLANINSKE POTI
Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Soriška planina
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci
Montaž, Viš

Armenski pregovor
Bogatin ima moč in dušo v žepu.

Napoleon Bonaparte
Srce državnika mora biti v njegovi glavi.