Taborni časopis 2017 Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: V zavihku dogodki je spet na voljo Taborni časopis z letošnjega tabora. Vzemite si čas in poglejte: tisti, ki ste bili tam, da se spomnite kako je bilo, tisti, ki pa niste bili tam pa, da boste videli kaj ste zamudili.
fotografije - tabor: popravljena povezava Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: tabor DB
planinski tabor - fotografije Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: Dragi starši. Na povezavi tabor DB bodo do konca avgusta dosegljive moje fotografije iz planinskega tabora. Lahko si jih prenesete na svoj računalnik, pri objavah na Facebooku in ostalih socialnih omrežjih pa obvezno navedite mene, kot avtorja fotografij. Hvala za razumevanje. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor - 5.dan Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: Dragi starši. Po dopoldanskem dežju, smo se pomerili v orientacijskem teku ter se popoldan odpravili do bližnjega balvana, kjer smo se poskusili v varovanem plezanju. Nekateri smo se odpravili tudi bo balvana Lepi kamen. Sledi še zadnje druženje ob tabornem ognju. Lep planinski pozdrav. Janko Juršič
Planinski tabor - 4.dan Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: Dragi starši. Po noči,ki smo jo prespali v koči na Kokrskem sedlu, se je zjutraj ekipa mlajših planincev odpravila v spremstvu vodnikov v dolino. Ostali smo se odpravili na Kalško goro in se nato po drugi poti spustili do tabora. V taboru nas je vse pričakalo kosilo, po katerem smo proslavili rojstni dan Cirila Ambroža. Sledi prosto popoldne v znamenju iger in delavnic. Lep planinski pozdrav. Janko Juršič

Grossglokner

ZIMSKI VSPON PO GREBENU STUDELGRAT BO 26 in 27 aprila 2014

Odhod:   sobota, 26. april 2014 [ 06:00 ]
Prihod:   nedelja, 27. april 2014
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zelo zahtevna
16. avgust in 17. avgust 2014

Visokogorska ledeniška tura Grossglockner - 3798
Vzpon po grebenu Studlgrat
ZIMSKI VSPON BO 26 IN 27.04.2014!

PRIJAVE DO 20.04.2014(KUKOVEC MARJAN)

TEŽAVNOST:
Zahtevna visokogorska ledeniška tura.

PRIMERNOST:
Za gornike z dobro fizično pripravljenostjo, znanjem plezanja v skali ter uporabe cepina in derez.

VIŠINSKA RAZLIKA: 2200m, od koče Studlhutte do vrha je 1000 višinskih metrov.
OPIS POTI:
1. dan: Odhod iz Ormožav dopoldanskem času. Prehod skozi predor Karavanke do Lienza in dalje do izhodiščnega kraja Kals.
Iz Kalsa je še 3 km po cesti do velikega parkirišča Locknerhaus, kjer se tudi začne naša tura.
Do tu je približno 4 ure vožnje. Locknerhaus – Locknerhutte 1 ura hoje.
Locknerhutte - Studlhutte (2801 m) 3 ure hoje. Priprava na turo za naslednji dan, večerja in nočitev. 2. dan: V zgodnji jutranji uri (ob štirih) nadaljujemo turo. Od koče se čez skrotje vzpnemo do ledenika Teischnitzkees in po njem do vstopnega mesta v grebenu. Do tu je pribljižno 2 uri hoje. Ves čas vzpona- plezanja se bomo držali v smeri grebena vse do vrha. Plezanje je na nekaterih deli dokaj zahtevno in izpostavljeno. Težavnost je ves čas konstantna in ne popusti vse do vrha. Iz vrha sestopimo po običajnem pristopu.
PREDVIDENI ČASI:
1.dan: 3-4 ur hoje, 2. dan:10-12 ur hoje ( 2 uri dostopa, 5 ur plezanja, 4-5 ur sestopa)

ZBORNO MESTO:
Po dogovoru ob prijavi

NAČIN PREVOZA:
Kombi
CENA Prevoza,cestnine (60€)

OPREMA:
Plezalni pas, 2 vponki z matico, 2 pomožni vrvici, cepin,dereze, čelada, čelna svetilka, zaščitna sončna očala, zaščitna krema, obleka za zimske razmere.
OSTALI STROŠKI:
Prevoz Ormož – Locknerhaus –Ormož, vinjeta,gorska cesta, enkrat polopenzion v koči Sthudlhutte, hrana ter prevoz in prenočevanje .
PRIJAVE:
Do ponedeljka, 11. 8. 2014

Sobot 26.04.2014

Raduha iz Loke
Črni vrh na Pohorju
Pohod ob Vinceku v Podgorcih
Tečaj gorništva za zahtevne snežne ture
Lunin pohod Ormož-Litmerk-Pavlovski Vrh-Ormož
Ob Svečnici na Ivanjščico
Viševnik -2050m
Ob kulturnem prazniku na Jeruzalem
Letni občni zbor

Antonov pohod 2018
Dražgoše iz PASJE RAVNI
Trstenjakov pohod v Gornjo Radgono
Lunin pohod
Novoletni pohod
Zimski vspon na Stolpnik
Debela peč
Strelovec
Po poteh krajevne skupnosti Miklavža pri Ormožu

Dokler živiš, je primerno upati.
Dum vivis, sperare decet.

Sokrat
Vzemi si čas za premislek, ukrepaj pa naglo in odločno.