Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 3.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Danes smo dopoldan izvedli orientacijski tek, popoldan pa smo preizkusili znanje varovanega plezanja na bližnji plezalni steni. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 2.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Sporočam vam, da smo danes šli na pohod do koče pri izviru Soče in do Kugyjevega spomenika ter se že vrnili nazaj v tabor. Popoldne bo v znamenju športnih iger in ustvarjalnih delavnic. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Poletni tabor v Logu pod Mangartom

Odhod:   ponedeljek, 7. julij 2014 [ 00:00 ]
Prihod:   sobota, 12. julij 2014
Trajanje:   6 dni
Vodnik:   Marko Juršič
Razpis:   PDF file (celoten razpis z vsemi podrobnejšimi podatki)
35. poletni tabor LOG POD MANGARTOM 2014
od 7. do 12. julija 2014

TABOR ORMOŠKIH PLANINCEV 2014
Čeprav so videti še daleč, bodo kmalu spet tukaj poletne počitnice, čas ko si vsakdo želi norih dogodivščin. Letos pri mladinskem odseku PD Ormož že petintrideseto leto zapored pripravljamo poletni planinski tabor.
Tabor je namenjen osnovnošolcem in srednješolcem, ki jih veseli življenje v naravi, hoja v hribe in spoznavanje novih ljudi. Življenje, ki ga tabor prinaša in uči, je zabavno, nenavadno in polno dogodivščin, ki jih deliš z novimi prijatelji. Svoj dom bomo zamenjali za platneno streho, računalnik pa za petje in zabavo ob tabornem ognju.
Odloči se teden dni preživeti drugače. Vse kar moraš storiti je, da v nahrbtnik "stlačiš" malce dobre volje in nepozaben teden je zagotovljen.
Dolina Loške Koritnice leži na skrajnem severozahodu Slovenije. Kot v amfiteatru jo obdaja kakšnih 15 dvatisočakov in ena najmogočnejših sten v Julijskih Alpah, kar 5 kilometrov dolga Loška stena. Dolino Loške Koritnice imenujejo tudi dolina stoterih slapov.
Log pod Mangartom ima bogato zgodovino, saj je skozenj vodila že prastara jantarjeva pot, skozenj so hodili turški in Napoleonovi vojaki, verjetno največji pečat pa mu je pustila prva svetovna vojna.
Taborili bomo dolini Loške Koritnica. V času taborjenja bomo predvidoma opravili eno dvodnevno turo na Mangartsko sedlo s spanjem v planinski koči. Bolj pripravljeni bodo morda osvojili tudi Mangart, ki je z višino 2679 metrov tretji najvišji slovenski vrh. Opravili pa bomo tudi nekaj enodnevnih tur in si ob tem ogledali zgodovinske in naravne znamenitosti: Predel in Nemške glave, korita Možnice, trdnjavo Kluže, slap Parabola, vhod v predor Štoln …
Seveda pa je vse v veliki meri odvisno od vremena. Ves čas trajanja tabora bomo skrbeli, da nikomur ne bo dolgčas, saj bo veliko športnih aktivnosti, umetniškega ustvarjanja, družabnih iger, petja in peke klobas ob tabornem ognju, kuhinja pa bo kot vedno vrhunska.
Vidimo se v Logu pod Mangartom
PRIJAVE, CENA TABORJENJA IN DODATNE INFORMACIJE
Cena šestdnevnega taborjenja znaša 130 €. V ceno taborjenja je vključen prevoz, vodenje, prehrana, uporaba šotorov in spalnih vreč, zavarovanje ter ostali stroški, ki so povezani s pripravo in izvedbo tabora.
Če sta iz družine prijavljena dva otroka je cena za vsakega 110 €, za tri ali pa več pa 100 € na otroka.
Za člane, ki se želijo priključiti taboru je izdelan cenik za posamezni dan in znaša 20 €. V ceni je vključeno: oskrba, vodenje, uporaba šotora in spalne vreče.
Za nečlane Planinskega društva Ormož je cena taborjenja 150 €, oziroma sorazmerno številu dni! Plačilo je možno na dva obroka, prvega plačate ob prijavi in drugega pred samim odhodom.
Plačate lahko pri mentorjih planinskih krožkov in v pisarni društva vsak petek ali na TR št.: 0410 3000 0331 678 pri NKB Maribor s pripisom TABOR 2014!
Ob prijavi je potrebno plačati tudi članarino, v kolikor otrok še ni član planinskega društva.
Rok prijave je 20. junij 2014.
V tabor bomo sprejeli prvih 40 prijavljenih otrok. Starši prijavljenih otrok bodo povabljeni na sestanek. Več informacij:
- pri mentorjih planinskih skupin na osnovnih šolah: Ormož - Stanka Hebar, Središče ob Dravi – Marko Juršič, Sv. Tomaž
– Herman Prejac, Velika Nedelja - Urška Ambrož, Ivanjkovci - Andrej Primužič, Miklavž, Kog, Podgorci in OŠ Stanka Vraza - Marjan Kukovec - na PD MAKS MEŠKO (vsak petek od 19. do 21. ure), po e-pošti: info@pdrustvo-mmormoz.si, stanka.hebar@gmail.com

Šotori so že pripravljeni

Priprave na prvi pohod

Ogled slapa

Naš hladilnik

Tradicionalna peka klobas

Zaščita pred dežjem

Kuharska trojka

Spomin na žrtve prve svetovne vojne

Trdnjava Kluže

Dan planincev Podravja na Rogli
Kolesarjenje po Slovenskih goricah
Po Slovenski planinski poti od Slapa Rinke do Jezerskega
Dachstein (po ferati Johann)
Aktivni konec tedna
Eiger-Jungfrao-Monsch
Okrešelj-Rinke-Skuta-Okrešelj
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Veliki Brebrovnik

Dokaz z denarjem.
Argumentum ad crumenam.

Platon
Nepravilnost v jeziku ni le napaka proti samemu jeziku: škoduje tudi dušam.