Taborni Časopis Izlet Poletni tabor v Završnici: V zavihek Dogodki smo dodali Taborni Čsopis Završnica 2023. Poglejte kaj se je dogajalo in kako so različni avtorji videli iste dogodke.

Poletni tabor v Logu pod Mangartom

Odhod:   ponedeljek, 7. julij 2014 [ 00:00 ]
Prihod:   sobota, 12. julij 2014
Trajanje:   6 dni
Vodnik:   Marko Juršič
Razpis:   PDF file (celoten razpis z vsemi podrobnejšimi podatki)
35. poletni tabor LOG POD MANGARTOM 2014
od 7. do 12. julija 2014

TABOR ORMOŠ KIH PLANINCEV 2014
čeprav so videti še daleč, bodo kmalu spet tukaj poletne počitnice, čas ko si vsakdo želi norih dogodivščin. Letos pri mladinskem odseku PD Ormož že petintrideseto leto zapored pripravljamo poletni planinski tabor.
Tabor je namenjen osnovnošolcem in srednješolcem, ki jih veseli življenje v naravi, hoja v hribe in spoznavanje novih ljudi. Š½ivljenje, ki ga tabor prinaša in uči, je zabavno, nenavadno in polno dogodivščin, ki jih deliš z novimi prijatelji. Svoj dom bomo zamenjali za platneno streho, računalnik pa za petje in zabavo ob tabornem ognju.
Odloči se teden dni preživeti drugače. Vse kar moraš storiti je, da v nahrbtnik "stlačiš" malce dobre volje in nepozaben teden je zagotovljen.
Dolina Loške Koritnice leži na skrajnem severozahodu Slovenije. Kot v amfiteatru jo obdaja kakšnih 15 dvatisočakov in ena najmogočnejših sten v Julijskih Alpah, kar 5 kilometrov dolga Loška stena. Dolino Loške Koritnice imenujejo tudi dolina stoterih slapov.
Log pod Mangartom ima bogato zgodovino, saj je skozenj vodila že prastara jantarjeva pot, skozenj so hodili turški in Napoleonovi vojaki, verjetno največji pečat pa mu je pustila prva svetovna vojna.
Taborili bomo dolini Loške Koritnica. V času taborjenja bomo predvidoma opravili eno dvodnevno turo na Mangartsko sedlo s spanjem v planinski koči. Bolj pripravljeni bodo morda osvojili tudi Mangart, ki je z višino 2679 metrov tretji najvišji slovenski vrh. Opravili pa bomo tudi nekaj enodnevnih tur in si ob tem ogledali zgodovinske in naravne znamenitosti: Predel in Nemške glave, korita Možnice, trdnjavo Kluže, slap Parabola, vhod v predor Š toln …
Seveda pa je vse v veliki meri odvisno od vremena. Ves čas trajanja tabora bomo skrbeli, da nikomur ne bo dolgčas, saj bo veliko športnih aktivnosti, umetniškega ustvarjanja, družabnih iger, petja in peke klobas ob tabornem ognju, kuhinja pa bo kot vedno vrhunska.
Vidimo se v Logu pod Mangartom
PRIJAVE, CENA TABORJENJA IN DODATNE INFORMACIJE
Cena šestdnevnega taborjenja znaša 130 €. V ceno taborjenja je vključen prevoz, vodenje, prehrana, uporaba šotorov in spalnih vreč, zavarovanje ter ostali stroški, ki so povezani s pripravo in izvedbo tabora.
če sta iz družine prijavljena dva otroka je cena za vsakega 110 €, za tri ali pa več pa 100 € na otroka.
Za člane, ki se želijo priključiti taboru je izdelan cenik za posamezni dan in znaša 20 €. V ceni je vključeno: oskrba, vodenje, uporaba šotora in spalne vreče.
Za nečlane Planinskega društva Ormož je cena taborjenja 150 €, oziroma sorazmerno številu dni! Plačilo je možno na dva obroka, prvega plačate ob prijavi in drugega pred samim odhodom.
Plačate lahko pri mentorjih planinskih krožkov in v pisarni društva vsak petek ali na TR št.: 0410 3000 0331 678 pri NKB Maribor s pripisom TABOR 2014!
Ob prijavi je potrebno plačati tudi članarino, v kolikor otrok še ni član planinskega društva.
Rok prijave je 20. junij 2014.
V tabor bomo sprejeli prvih 40 prijavljenih otrok. Starši prijavljenih otrok bodo povabljeni na sestanek. Več informacij:
- pri mentorjih planinskih skupin na osnovnih šolah: Ormož - Stanka Hebar, Središče ob Dravi – Marko Juršič, Sv. Tomaž
– Herman Prejac, Velika Nedelja - Urška Ambrož, Ivanjkovci - Andrej Primužič, Miklavž, Kog, Podgorci in OŠ  Stanka Vraza - Marjan Kukovec - na PD MAKS MEŠ KO (vsak petek od 19. do 21. ure), po e-pošti: info@pdrustvo-mmormoz.si, stanka.hebar@gmail.com

Å otori so že pripravljeni

Priprave na prvi pohod

Ogled slapa

Naš hladilnik

Tradicionalna peka klobas

ZašÄita pred dežjem

Kuharska trojka

Spomin na žrtve prve svetovne vojne

Trdnjava Kluže

V notranjosti trdnjave

Brez dežnikov ni šlo

Sušilnica

Priprave na orijatencijski tek

Kopalnico imaš

Ročne spretnosti

Pred kočo pod Mangartom

V ozadju Mangart

Naši KEKECI

Zadnje jutro v taboru

Vsega je enkrat konec

Å e poslovilni posnetek

Lepenatka
Pohod ob polni luni na Donačko Goro

Neumnež ima vedno neumnost za modrost.
Stultus stultitiam semper putat esse sophiam.

Užitek je molitev. Miloščina ni naslada.