Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 3.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Danes smo dopoldan izvedli orientacijski tek, popoldan pa smo preizkusili znanje varovanega plezanja na bližnji plezalni steni. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Dan planincev PZS

Odhod:   sobota, 14. junij 2014 [ 00:00]
DAN SLOVENSKIH PLANINSKIH DOŽIVETIJ:
Dan slovenskih planincev 2014 ob 120-letnici prve planinske koče Slovenskega planinskega društva bo v Bohinju/ Bohinjski Bistrici v soboto, 14. 6. 2014.
ODHOD ob 5:30 iz pred gradu v ORMOŽU, Z AVTOMOBILI DO PTUJA,OD KODER PELJE AVTOBUS!
OBVEZNA PRIJAVA DO 26.05.2014 - Kukovec Marjanu (041698741) Cena prevoza 13€ ob zasedenosti avtobusa!

Pestro dogajanje bo zapolnjeno z najrazličnejšimi aktivnostmi za vse starosti in zanimanja.
Se vidimo!

Dogajanje v dopoldnevu tega dne se bo odvijalo na več prireditvenih prostorih - udeležbo na njih si izberete po svojih željah. Do 13.30 prihod vseh pohodnikov in izletnikov na prizorišče v Bohinjsko Bistrico.
PZS_Dan_SLO_planincev2014_zlozenka_INFO
CELODNEVNO DOGAJANJE V BOHINJU

Pred dvorano Danica v Bohinjski Bistrici
•na stojnicah edicije Planinske založbe PZS
•predstavitev planinske opreme, njene uporabe in
•svetovanje planincem
•predstavitev Planinskega vestnika
•predstavitev lokalnih planinskih društev
•predstavitev Alpinine pohodniške opreme
•prodaja spominkov in lokalnih izdelkov »BOHINJSKO«

V kulturnem domu Joža Ažmana
•Razstava ob 120-letnici prve planinske koče Slovenskega planinskega društva - OROŽNOVA KOČA SKOZI ČAS.
•13.00-14.00: 3. ZBOR PRAPORŠČAKOV PLANINSKIH DRUŠTEV

SLAVNOSTNA PRIREDITEV
Ob 14.30 pred dvorano Danica v Bohinjski Bistrici.
•pred začetkom slovesni sprevod praporščakov od kulturnega doma Joža Ažmana do dvorane Danica
•kulturni program
•druženje

Ob polni luni Božični izlet na Goričko
Boč
Trstenjakov pohod v Gornjo Radgono
Dražgoše iz PASJE RAVNI
LETNI OBČNI ZBOR
GROSSGLOKNER
UREJANJE ORMOŠKE PLANINSKE POTI

Dobrač 2166 m
Lunin pohod: Kog-Klumpa-Lačaves
UREJANJE ORMOŠKE PLANINSKE POTI
Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Soriška planina
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci
Montaž, Viš

Judovski pregovor
Hudič tja, kamor ne more sem, pošlje vino.

Franklin Delano Roosevelt
Počasi si izbiraj prijatelja, menjaj ga še počasneje.