Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 3.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Danes smo dopoldan izvedli orientacijski tek, popoldan pa smo preizkusili znanje varovanega plezanja na bližnji plezalni steni. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 2.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Sporočam vam, da smo danes šli na pohod do koče pri izviru Soče in do Kugyjevega spomenika ter se že vrnili nazaj v tabor. Popoldne bo v znamenju športnih iger in ustvarjalnih delavnic. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Šmohor z vlakom

Odhod:   sobota, 15. marec 2014 [ 06:15]
Izhodišče poti: Laško (229 m)
Cilj: Dom na Šmohorju (784 m) in Malič (936 m)

Čas hoje: 3 h
Zahtevnost: lahka označena pot

Višinska razlika: 707 m
Višinska razlika po poti: 725 m
Zemljevid: Posavsko hribovje - zahodni del 1:50.000

Priporočena oprema : pohodne palice
Prijave: se zbirajo pri mentorjih planinskih krožkov:
OŠ Ormož: Stanka Hergula
OŠ Središče ob Dravi: Marko Juršič
OŠ Ivanjkovci: Andrej Primožič
OŠ Sv.Tomaž: Herman Prejac
OŠ Miklavž-Kog: Topličar Majda
OŠ Velika Nedelja /Podgorci: Alt Jožica
ter v pisarni PD ob petkih v času uradnih ur!

Na Šmohorju si bomo ogledali še:

ŠMOHORSKA CERKEV:
Cerkev leži v neposredni bližini Planinske koče na Šmohorju in je posvečena Svetemu Mohorju. Prvič je omenjena davnega leta 1421. Ta cerkev stoji najvišje in je najstarejša podružnica Laške Nadžupnije. Sestavljajo jo pravokotna ladja, prezbiterij in na severni strani prizmatičen zvonik. Gradnja je kamnita in ometana, streha enotna, tlak v njej pa kamnit. Od prvotne je sedanja cerkvica višja kar za dva do tri metre. V začetku 16.stoletja so ji prizidali prezbiterij in zvonik, ki naj bi bil dokončan leta 1504 in v katerem visi zvon Alberta Samase iz leta 1897.
Notranjost skriva prižnico iz 17.st, glavni oltar iz 18.st. in stranska oltarja z baročnimi krili iz 19.st.. V glavnem oltarju, ki je lesen, sta kipa Sv.Mohorja in diakona Sv.Fortunata, stranska oltarja sta posvečena Sv.Ulriku in Ožbaltu. V zakristiji je treba omeniti albo - dolgo mašno srajco iz leta 1678 in staro pločevinasto vetrovko.

ŠMOHORSKE LIPE:
Pred cerkvijo stojijo tri starodavne mogočne lipe, dve od njih žal že nimata več vrhov.
Lipe so "turške" in po starosti segajo še tja v pozni srednji vek. Ena izmed njih je na Veliko noč leta 1879 gorela in izgubila vrh, še vedno pa zeleni. Leta 2001 so bile ponovno izmerjene v prsni višini in sicer merijo 718cm, 680cm in 625cm. Najstarejša med njimi je bila leta 2010 izbrana za drevo leta v Sloveniji. Na vrh Malič bomo šli v primeru ostanka časa po vračanju s Šmohorja.Malič je na poti s Šmohorja in prav tako ni težaven.

Potek poti: Laško, Debro, Dom na Šmohorju,Malič,Laško
Lepo vabljeni!

Montaž, Viš
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci
Soriška planina
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Lunin pohod: Kog-Klumpa-Lačaves
Dobrač
Ob polni luni Božični izlet na Goričko

Dan planincev Podravja na Rogli
Kolesarjenje po Slovenskih goricah
Po Slovenski planinski poti od Slapa Rinke do Jezerskega
Dachstein (po ferati Johann)
Aktivni konec tedna
Eiger-Jungfrao-Monsch
Okrešelj-Rinke-Skuta-Okrešelj
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Veliki Brebrovnik

Francoski pregovor
Človek je žival, ki pljuva.

Samuel Taylor Coleridge
Kar prihaja od srca, seže do srca.