Ferate v Dachsteinu

Prihod:   nedelja, 3. september 2023
Trajanje:   2 dneva
Vodnik:   Marjan Horvat
Razpis:   PDF file (celoten razpis z vsemi podrobnejšimi podatki)
ODPOVEDANO PRESTAVLJENO V LETO 2024 ZARADI PREMALO PRIJAV!!

Ferate v Dachsteinu –
08. septembra Kje: Jugovzhodni Dachstein, eno spanje v koči.
Kaj: ferate Hias (D), Rosina (D), Siega (C/D), Eselstein (D), Sinabell (C/D).
Dachstein se zasluženo šteje za feratarski paradiž. S svojimi več kot 20 feratami različnih zahtevnosti ponuja ljubiteljem ferat obilico užitkov.
Prvi dan se bomo po vožnji iz Ormoža podali na tri zaporedne ferate, ki so speljane v soseski z lepim potokom. Po premagovanju ferat se bomo po pohodniški poti povzpeli do koče, kjer bomo prespali. Drugi dan se bomo po zajtrku odpravili na dva bližnja vrhova. Seveda po feratah, kako drugače :) Po zasluženi pijači v koči nas čakata le še spust v dolino in vožnja domov. Tura bo v vsakem vremenu, razen če bo slaba vremenska napoved za oba dneva. V Dachsteinu je precej zanimivih ferat, in če bo za polovico enega dneva napovedano bolj kislo vreme, se bomo namesto enega izmed planiranih ciljev podali na kakšno drugo ferato oz. bomo izpustili kakšno izmed planiranih ferat.
Prijave so izključno pri vodniku prek SMS , do zasedenosti mest.