Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Ob Svečnici na Donačko goro

Odhod:   nedelja, 9. februar 2014 [ 08:30]
Težavnost:   Zahtevna
Vodnik:   Ciril Ambrož
Razpis:   PDF file (celoten razpis z vsemi podrobnejšimi podatki)
OBVESTILO!
ZARADI VARNOSTI PLANINCEV IN SLABE VREMENSKE NAPOVEDI ODPOVEDUJEMO NEDELJSKI IZLET NA DONAČKO GORO!
Novi datum za izlet bo objavljen

ODHOD IZ PRED GRADU V ORMOŽU OB 08:30 URI
PRIHOD V ORMOŽ OKROG 16:00 URE!

PREVOZ Z OSEBNIMI AVTOMOBILI.

DONAČKA GORA 884m

Donačka gora je vrh, ki se nahaja severno od Rogatca. Z vrha, ki geografsko spada med Karavanke je lep razgled po bližnji in daljni okolici. Z zahodnega vrha na katerem je postavljen visok kamnit križ se lepo vidi Boč z okolico, ob lepem vremenu pa pogled seže od osrednjih Kamniško Savinjskih Alp do Pohorja. Na zahodnem vrhu je tudi vpisna skrinjica in slovenska zastava. Delno že omenjeno ima Donačka gora dva med seboj skoraj enako visoka vrhova, zahodnega in vzhodnega. Večina planincev vzpon konča na zahodnem vrhu, le redki pa vzpon podaljšajo na 20 minut oddaljen vzhodni tehnično bolj zahteven vrh. Na vzhodni vrh pa lahko pridemo tudi po krajši plezalni poti.

Triglav iz Rudnega polja na Pokljuki
Gonžarjeva peč
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Špik nad Nosom
Dachstein
Po Slovenski planinski poti od Robana do Jezerskega
Montaž, Špik in Hude police
Montaž, Viš

Jungfrao, Monsch
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Miklavž
Poletni tabor v Podljubelju
Poletni tabor za srednje in višje šolce - Prokletije
Velika in Mala Ponca in Mangart iz Belopeških jezer
Ormoški izziv - Ormoška planinska pot v enem dnevu
Po Slovenski tranzverzali od Maribora do Dom pod Storžičem ali Planinski dom na Zelenici
Lunin pohod: Ormož-Ivanjkovci-Mali Brebrovnik-Jeruzalem-Ivanjkovci
Bohinjske gore
Kolesarjenje po Dravski kolesarski poti od Maribora do Ormoža

Kar je nujno, je kruto.
Dura necessitas.

Adolf Hitler
Velike množice ljudi…bodo lažje padle na veliko laž kot na majhno.