Prestavitev izleta Izlet Viševnik: zaradi slabših vremenskih obetov je izlet prestavljen na nedeljo, 9. oktobra 2022. Prijave so še možne do srede, 5. oktobra 2022, oziroma do zapolnitve avtobusa.
Taborni časospis Izlet 43. poletni tabor za osnovno in srednješolce na Jezerskem: V zavihku Dogodki je na voljo Taborni časopis z letošnjim dogajanjem na Jezerskem. Poglejte.
fotografije iz tabora Izlet 43. poletni tabor za osnovno in srednješolce na Jezerskem: na povezavi drive se nahaja izbor mojih najboljših fotografij iz tabora na Jezerskem. Obilo užitka ob gledanju fotografij. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Prestavitev izleta Izlet Golica: Zaradi napovedanega slabega vremena bo izlet na Golico, 4. junija 2022. Odhod ob 6. uri zjutraj.
Martinov pohod 2021 Izlet Martinov pohod med Ormoškimi goricami: Dogodek je prestavljen na naslednje martinovanje

Triglav

Odhod:   petek, 19. avgust 2022 [ 04:00 ]
Prihod:   sobota, 20. avgust 2022
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Srednje zahtevna
Vodnik:   Janko Juršič
TRIGLAV
Država: Slovenija
Gorovje: Julijske Alpe
Višina: 2864 m
Prijave do 10.08.2022 na tel: 041698741-Marjan ali 051378910-Janko
Odhod v soboto zjutraj ob 4:00 iz pred gradu v Ormožu Bodo tudi vmesna pobiranja!!
način prevoza: s kombijem ali minibusom – odvisno od števila prijav Cena prevoza: odvisna od števila prijav ! (ccal:30€)

Vsak Slovenec mora enkrat na Triglav! Tega nenapisanega pravila se več ali manj držimo. Marsikdo je šel prvič v gore prav na Triglav. Nekaterim so se po takem prvem obisku zamerile in v višave ne hodijo več, mnogi pa so se zaljubili v gorski svet. Prav z Rudnega polja je do Triglava še najbližje, tj. do vrha je najmanjša višinska razlika, »samo« 1530 metrov. Zato pa se avgusta in septembra po poti proti Velemu polju in Planiki valijo nepregledne množice romarjev. Koče so vsak večer nabito polne. Če ne rezervirate postelje dneve ali tedne vnaprej, boste pač preždeli noč kje na tleh ali na klopi.

težavnostna stopnja: srednje zahtevna pot: zahtevna pot odvisno od udeleženih
Višina: 2864 m Višina izhodišča: 1335 m Višinska razlika: 1530 m
Čas hoje: 6 h
Zahtevnost: srednjezahtevna označena pot
Izbrana pot bo odvisna od pripravljenosti udeleženih!
Prenočišče: koča na Kredarici ali Planiki
Hrana: iz nahrbtnika in v koči
Obvezna VODa min.2 l.
Oprema:
ustrezna gorniška-shojena obutev, palice, rezervna oblačila, sončna očala in krema, planinska izkaznica s plačano članarino za 2022, osebna izkaznica ter po želji še fotoaparat, samovarovalni komplet, rokavice in čelada

Zemljevid: Triglav 1:25.000

Lunin pohod: Ormož - Velika Nedelja – Kogel - Ormož
Viševnik
Lunin pohod: Savci – Ritmerk – Strjanci - Savci
Debela peč ali Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Sotinski breg - Kugla

Od Bovca do Tolmina -26 in 27 etapa
Lunin pohod: Podgorci – Preclava - Podgorci
Zadnjica – Prehodavci – Triglavska jezera – Komna – Krn – Lepena
Julijci - krog iz Zadnjice
Grossvenediger
Triglav
Ojstrica
Matkov kot -Mrzla gora
Veliki Klek

Hrvaški pregovor
Laž je debela, a kratka; resnica je tenka, a dolga.

Platon
Nič ni dobro ali slabo, razen dveh stvari: modrost, ki je dobra in nevednost, ki je slaba.