Prestavitev izleta Izlet Viševnik: zaradi slabših vremenskih obetov je izlet prestavljen na nedeljo, 9. oktobra 2022. Prijave so še možne do srede, 5. oktobra 2022, oziroma do zapolnitve avtobusa.
Taborni časospis Izlet 43. poletni tabor za osnovno in srednješolce na Jezerskem: V zavihku Dogodki je na voljo Taborni časopis z letošnjim dogajanjem na Jezerskem. Poglejte.
fotografije iz tabora Izlet 43. poletni tabor za osnovno in srednješolce na Jezerskem: na povezavi drive se nahaja izbor mojih najboljših fotografij iz tabora na Jezerskem. Obilo užitka ob gledanju fotografij. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Prestavitev izleta Izlet Golica: Zaradi napovedanega slabega vremena bo izlet na Golico, 4. junija 2022. Odhod ob 6. uri zjutraj.
Martinov pohod 2021 Izlet Martinov pohod med Ormoškimi goricami: Dogodek je prestavljen na naslednje martinovanje

Odhod:   sreda, 24. avgust 2022 [ 04:00 ]
Prihod:   četrtek, 25. avgust 2022
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zelo zahtevna
Vodnik:   Damjan Berghaus-Majnik
Grossvenediger je četrta najvišja gora v Avstriji.
Čeprav se ledeniki tukaj topijo kot povsod, je še vedno čista ledeniška gora. Schlaten-Kees (“Kees” je lokalni izraz za ledenike) sega do vrha in omogoča tehnično zelo enostaven vzpon peš ali s smučmi.

Termin: 2 dni

Program za vzpon Grossvenediger:

Prvi dan: Zbor udeležencev pred planinsko sobo na Skolibrovi ulici 12. Prevoz do Avstrije, do izhodiščne točke Hinterbichla (1331 m). Od tam se peš podamo do Johannishütte (2121m). Od Johannishütte je dobro označena pot do Defreggerhaus-a (2963 m), ta pot traja približno 2,5 ure. Večerja in nočitev.

Drugi dan: Zgodaj zjutraj se po zajtrku začne naš vzpon Grossvenediger.
Pot nas vodi skozi ledenik v smeri proti Rainertörlu (3422 m). Od tam nadaljujemo proti vrhu. Hoja bo trajala približno 3,5 ure. Ko dosežemo vrh (3666 m), bomo imeli čudovit razgled. Nato sledi spust do naše prvotne izhodiščne točke, od tam pa prevoz v Slovenijo, vrnitev domov.

Lunin pohod: Ormož - Velika Nedelja – Kogel - Ormož
Viševnik
Lunin pohod: Savci – Ritmerk – Strjanci - Savci
Debela peč ali Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Sotinski breg - Kugla

Od Bovca do Tolmina -26 in 27 etapa
Lunin pohod: Podgorci – Preclava - Podgorci
Zadnjica – Prehodavci – Triglavska jezera – Komna – Krn – Lepena
Julijci - krog iz Zadnjice
Triglav
Ojstrica
Matkov kot -Mrzla gora
Veliki Klek

Resnica vse zmaguje.
Vincit omnia veritas.

John F. Kennedy
Boj proti lakoti je prva osvobodilna vojna človeštva.