Vinkov pohod med zgornjim Duplekom in Malečnikom

Odhod:   nedelja, 19. januar 2014 [ 07:30]

19. januarja bodo društva Vinogradniki Miklavž, Planinska skupina Gorca in PD Miklavž organizirali Vincenčev pohod.
Pohod bo potekal iz Zg. Dupleka preko Metave, Vodol in Gorce do Malečnika.

Prijave do 15.01.

Prevoz-avtobus -14 €

Lepo vabljeni!

Planinsko društvo Miklavž, Vinogradniško društvo Miklavž in vinarji Malečnika vas vabimo na Vinkov pohod po gričevju med Zgornjim Duplekom in Malečnikom.

Večina vinogradnikov verjame, da se 22. januarja, na Vinkovo, vinska trta prebudi v rast. Zato tega dne obiščejo svoje vinograde, pričnejo z rezom vinske trte in si zaželijo dobre vinske letine.
če na Vinkovo sonce sveti, dosti dobrega vina bo v kleti, je le eden od mnogih pregovorov, ki jih vinogradniki prenašajo iz roda v rod, čeravno je praznovanje Svetega Vincenca bolj značilno za sosednjo Hrvaško kot za naše kraje. Pri nas je bolj čaščen Sveti Martin, ki naredi iz mošta vino.

Vabimo planince in druge ljubitelje narave, da se nam pridružite v nedeljo, 19. januarja 2014, ob 8. uri.
Start pohoda je v Zgornjem Dupleku pri spomeniku, takoj za dupleškim mostom. Pot nas bo vodila na Kamenščak - Metavo - Vodole - Malečnik - Zgornji Duplek.
Ob poti bodo na vikendu pri Sinovcu ponudili pijačo, na kmetiji Knuplež in na Vodolah na kmečkih turizmih (Bračko, Protner in Mak) pa bodo poskrbeli za hrano.

Med pohodom bodo vinogradniki vinogradniškega društva Miklavž in vinarji Malečnika v Vodolah prikazali rez vinske trte po slovenskih običajih.
Vsak udeleženec Vinkovega pohoda prejme izkaznico pohoda - kartonček, ki ga mora na pohodu žigosati.

Vinogradnik gre na Vinkovo v vinograd v vsakem vremenu, naj sije sonce, dežuje ali sneži.
Tudi mi bomo šli na pohod ne glede na vreme.

Pohod bo trajal do 5 ur.
Lep planinski pozdrav!