Martinov pohod 2021 Izlet Martinov pohod med Ormoškimi goricami: Dogodek je prestavljen na naslednje martinovanje
Prestavitev Markacijskega dneva Izlet Markacijski dan: Zaradi izrednega dogodka je markacijski dan prestavljen na eno od sobot v novembru. Nov datum bo objavljen na spletni strani društva.
Odpoved izleta Izlet Viševnik : Zaradi sveže zapadlega snega in premalo prijav moramo izlet žal odpovedati.
Taborni časopis 2021 Izlet 42. poletni tabor za osnovno in srednješolce v Mojstrani: V zavihku Dogodki je na voljo Taborni časopis Mojstrana 2021. Poglejte!
Taborni časopis Podvolovljek 2020 Izlet Poletni tabor Podvolovljek: V rubriki Dogodki je na voljo taborni časopis Podvolovljek 2020. Prispevke udeležencev je zbrala Stanka, povezala in uredila pa Nuša. Poglejte kje smo bili in kaj se nam je dogajalo.

Grossvenediger 3666m

Odhod:   četrtek, 26. avgust 2021 [ 03:00 ]
Prihod:   petek, 27. avgust 2021
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zelo zahtevna
Grossvenediger (3666 m)

Velja za četrto najvišjo goro v Avstriji (za Velikim Klekom, Wildspitze in Weiskuglom). Z izhodiščerm– parkirišče pri vasi Hinterbichl – leži na nadmorski višini samo 1480 m. Tako je do vrha gore potrebno premagati kar 2186 m višinske razlike.

Odhod v soboto zjutraj ob 3 uri iz Ormoža!
Cena: odvisna od števila udeleženih polpenzion in prevoz ccal: 120€
1. Peš iz doline do koče Defreggerhaus (2962m) – cca 5 ur

2. Z taksijem do Johannis huette (na cca 2100) in od tam do Defreggerhaus ( cca 2 – 2,5 ure)

Prespali bi, kot je razvidno zgoraj, v Defregger haus. Popoldan bi imeli še ledeniški tečaj na bližnem ledeniku, naslednje jutro pa bi odšli do vrha (2,5 – 3 ure) in nazaj do doline in domov. (Možno je obiskati več vrhov z višino nad 3500m)

Sotinski breg - Kugla
Tabor mladih planincev pri Veliki Nedelji

Debela peč ali Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Lunin pohod: Savci – Ritmerk – Strjanci - Savci
Kraški rob
Planina Blato - Adam, Eva, Prevalski stog
Lunin pohod: Ormož - Velika Nedelja – Kogel - Ormož
Viševnik

Vsi ljudje si želijo zdravja, vendar pogosto delajo vse, kar škodi njihovemu zdravju.
Omnes homines sibi sanitatem cupiunt, saepe autem omnia, quae valetudini contraria sunt, faciunt.

William Shakespeare
Kar je moje, je tvoje, in kar je tvoje, je moje.