Pohorje na prvi poletni dan

Odhod:   ponedeljek, 21. junij 2021 [ 02:00]
Težavnost:   Srednje zahtevna
Poletni solsticij: Dočakajte prvi poletni sončni vzhod na Pohorju ali Boču

Prvi sončni vzhod v letošnjem poletju lahko spremenite v prav posebno doživetje.

Sončev obrat ali solsticij je tisti trenutek v letu, ko je Sonce ob poldnevu navidezno najseverneje ali najjužneje na nebu oziroma najvišje ali najnižje nad nebesnim ekvatorjem.

Poletni solsticij je običajno od 21. do 23. junija. Kozmična energija okrog poletnega solsticija (ponedeljek, 21. 06. 2021 ob 5:33) prinaša intenzivno energijo. Osvetljuje vsa področja našega življenja, ki potrebujejo našo pozornost.
“Ob kresi se dan obesi”
Na ta dan so naši predniki kurili kresove. Od poletnega solsticija dalje sonce pojema, zato so naši predniki verjeli, da ogenj, zakurjen na kresno noč, pomaga soncu ohraniti in pomnožiti njegovo moč. Kresove so netili na vrhovih hribov, čim bliže nebu, nato so okoli ognja peli in plesali, skakali čezenj ali skozenj ter hodili po žerjavici.

Na dan poletnega solsticija na severni Zemeljski polobli dobimo več sončne svetlobe kot katerikoli drugi dan v letu.