Taborni Časopis Izlet Poletni tabor v Završnici: V zavihek Dogodki smo dodali Taborni Čsopis Završnica 2023. Poglejte kaj se je dogajalo in kako so različni avtorji videli iste dogodke.

Kredarica - Triglav iz Krme

Triglav zimski vzpon

Odhod:   sobota, 10. april 2021 [ 03:00 ]
Prihod:   nedelja, 11. april 2021
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zelo zahtevna
Vodnik:   Damjan Berghaus-Majnik
Zimski vzpon na Triglav je povsem drugačen kot poletni. Samoten, prvobiten tako kot v času prvopristopnikov, prvinski in fantastičen.

V PRIMERU,DA BODO ugodne snežne razmere bo tura organizirana prej!!!

Naše izhodišče bo v dolini Krme, kamor se bomo naslednji dan tudi vrnili. Prvi dan se bomo odpravili do Triglavskega doma na Kredarici. Naslednji dan pa bo sledil vzpon na vrh Triglava. Od Triglavskega doma na vrh Triglava in nazaj vodi zavarovana plezalna pot, ki pa je pozimi in v zimskih razmerah ponavadi zasnežena zato bomo potrebovali dereze in cepin. Ker se na pot opravljate z vodnikom bo za vašo varnost pri vzponu poskrbljeno.

Dan 1: Krma 980m – Triglavski dom 2515m; 6-8h hoje in 1500 vm.
Dan 2: Triglavski dom 2515m – vrh Triglava 2864m in nazaj v dolino Krme 980m; 4-5h od doma na vrh in nazaj in še 4-6h hoje v dolino.
Celotna tura traja 2 dni – nekje med 16 in 20 ur, na njej pa premagamo okrog 1900 metrov višinske razlike.

Lokacija

Iz doline Krme: peš v primeru, da ste turni smučar pa s smučmi, kar je še bolj priporočljivo.

Posebnosti

Vzpon v zimskih razmerah je fizično in psihično še bolj naporen kot poleti, predvsem če želite vzpon opraviti v enem dnevu.
če želite vzpon opravite v enem dnevu priporočamo, da se ga opravi s smučmi in na lestvici vaše fizične sposobnosti morate dosegati oceno 5/5.
Triglavski dom na Kredarici je v zimskem času uradno zaprt, vendar nam spanje in prehrano uredijo meteorologi.

Oprema

Primerna zimska gorniška oblačila in obutev, dereze, pohodni cepin, čelada, plezalni pas, 2x vponka z matico, neskončna zanka 120cm-Lavinski trojček sestavljen iz lavinske žolne, sonde in lavinske lopata so prav tako obvezen del tehnične opreme vsakega gornika!in nahrbtnik.

Lepenatka
Pohod ob polni luni na Donačko Goro

Starost se pritihotapi neopazno.
Obrepit non intellecta senectum.

Friedrich Nietzsche
Aristokratska duša samo sebe spoštuje.