Glinščica

Odhod:   ponedeljek, 5. april 2021 [ 07:00]
Velikonočni ponedeljek!

Jezero – Stena – Botač – Socerb – Dolga krona

(približno 4-5 ur; pot je primerna za vse, z nekaj zahtevnimi odseki. Pot ni krožna, začeti jo je mogoče tudi pri sprejemnem centru). (VIA IL PUNTO)
Traso vertikale je začrtalo Slovensko planinsko društvo Trst (SPDT). Poteka med hribi in griči, ob slovensko-italijanski meji, po ozemlju, na katerem prebiva slovenska narodna skupnost v Italiji. Vertikala je označena z modro-belimi okroglimi markacijami.

Vertikala vstopi v dolino Glinščice v bližini razglednega stolpa pri vasici Jezero, se nadaljuje pod Draškim Krasom, se povzpne na Steno, spusti v Botač in se vzpenja po nasprotnem pobočju do cerkvice sv. Marije na Pečah, nato pa se spusti po drugi strani v dolino Suhe pod stenami, ki so posvečene slovenskemu alpinistu in filozofu Klementu Jugu (1989-1924).

Pot se nato nadaljuje po grebenu. Na križišču se lahko podate proti Socerbu sledeč oznakam za grad. Vertikala je urejena in označena do Milj.

Zberemo se ob 4:00 na avtobusni postaji v Ormožu!
Vračamo se do 22:00!
Cena (50 udel.22€)
Prijave do 28.03.2021 na sedežu društva od 18-20-(zimski čas) ure vsak petek !!