Taborni časopis Podvolovljek 2020 Izlet Poletni tabor Podvolovljek: V rubriki Dogodki je na voljo taborni časopis Podvolovljek 2020. Prispevke udeležencev je zbrala Stanka, povezala in uredila pa Nuša. Poglejte kje smo bili in kaj se nam je dogajalo.
fotografije Izlet Poletni tabor Podvolovljek: na povezavi tabor so moje fotografije iz letošnjega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Prestavitev izleta Izlet Kopitnik (z vlakom): Na osnovi priporočil za zmanjšanje tveganj za okužbo s korona virusom, odpovedujemo izlet. Če se bodo stvari umirile, bomo izlet predvidoma izvedli 6. junija 2020.
Taborni časopis 2019 Izlet Poletni tabor v Podljubelju: V zavihku Dogodki so v Tabornem časopisu zbrani dogodki, vtisi in prispevki iz Poletnega tabora 2019 v Podljubelju.
poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Odhod:   četrtek, 18. februar 2021 [ 06:00]
Težavnost:   Srednje zahtevna
Vodnik:   Damjan Berghaus-Majnik
ČETRTEK ,18.februar!

TURA BO V ČETRTEK 18.02.2021!Vabljeni!!
Leto je naokrog, in spet se odpravljamo na naš vrh.
Peca je gora v lepem in slabem.V slabem, ker je na gori pred leti omagal naš prijatelj Matija Jurkovič (25.02.2007), v lepem pa to, da je gora lahko dostopna tako pozimi kot poleti, ter po statistiki med večkrat obiskanimi gorami med našimi člani.
T

Potek:
Odhod iz pred planinske sobe na Vrazovi ob 06:00
vrnitev do 19:00
Cena: prevoz (9-20€;40-18€)
Hrana iz nahrbtnika in v koči
Prijave do 18.02.2021 na tel.:041698741-Marjan)

Kordeževa glava (Peca)
Država: Avstrija, Slovenija
Gorovje: Karavanke
Višina: 2125 m
Širina/Dolžina: 46,50023°N / 14,77993°E
Vrsta: vrh

Opis gore:
Kordeževa glava bolj znana pod imenom Peca je najvišji vrh pogorja Pece. Nahaja se na meji z Avstrijo nad Mežiško dolino na Koroškem. Slovenci Peco poznamo predvsem zaradi pripovedke o kralju Matjažu in njegovi votlini na slovenski strani gore, Avstrijci pa imajo visoko v zgornja pobočja speljane žičnice tako, da jo poznajo ljubitelji smučanja. Ker v bližini Pece ni višjih vrhov je z nje lep razgled. Lepo se vidi bližnja Uršlja gora, Raduha in greben Olševe. Prav tako se vidijo najvišji vrhovi Kamniških in Savinjskih Alp. Na severno stran pa se vidijo avstrijske Alpe, kjer so nam najbližje Stubalpe-Packalpe in Seetaler Alpe.

Lunin pohod: Ormož - Stanovno- Runeč
Tabor mladih planincev pri Veliki Nedelji
Ratitovec
Pohorje na prvi poletni dan
Lunin pohod na Ravno Goro
Po Ormoški planinski poti
Kriški podi s Klubom Ormoških študentov
Jalovec z Vršiča
Grossvenediger 3666m
42. poletni tabor za osnovno in srednješolce v Mojstrani

Slemenova Špica
Po ormoški planinski poti
Kolesarjenje po OPP
Lunin pohod: Ormož - DONAČKA GORA
Korčula
Krim
Kolesarjenje: Ormož - Sv. Trojica - Ormož
Kredarica - Triglav iz Krme
Glinščica
Lunin pohod: Ormož – Hum - Ormož

Nemški pregovor
Če starec pleše, se močno praši.

Voltaire
Vojna je največji izmed vseh zločinov. Pa vendar ni agresorja, ki ne bi pobarval svojega zločina s pravičnim izgovorom.