PO JAKOBOVI POTI

ORMOŽ-LITMERK-LEŠNIŠKI VRH-DOBRAVA-ORMOŽ

Odhod:   sobota, 25. julij 2020 [ 09:00]
Vodnik:   Vodniki PDMMO
Razpis:   PDF file (celoten razpis z vsemi podrobnejšimi podatki)
Jakobova pot ali El Camino de Santiago je skupno ime za več romarskih poti, ki so vodile do svetišča svetega Jakoba v Composteli (Santiago pomeni sveti Jakob). Cerkev se nahaja v Galiciji na severozahodu Španije in je bila poleg Rima in Jeruzalema največje krščansko romarsko svetišče.

V Sloveniji imamo več vrst planinskih in drugih poti, med njimi je tudi JAKOBOVA romarska pot, katere del bi prehodili 25.julija v Ormožu in sicer na relaciji: ORMOŽ-LITMERK-LEŠNIŠKI VRH-DOBRAVA-ORMOŽ.

Pot je primerna za vse starostne skupine in bo potekala po travnikih,gozdnih poteh in po Ormoških goricah.
Pohod traja od 3 do 4 ure odvisno od pohodnikov in vremena. Zberemo se v soboto zjutraj do 8:30 ure pred gradom v Ormožu nadaljujemo pot čez naselje Hardek,Bokojice,Litmerk,Lešniški Vrh,Dobravo in se vrnemo v Ormož,kjer si ogledamo župnijsko cerkev sv.Jakoba,kjer je tudi žig.
S pohodom zaključimo do 14 ure.
Kako priti v Ormož:
Z vlakom oziroma organiziranim ali lastnim prevozom!
smer Prihod v Ormož Odhod iz Ormoža Ljubljana Pragersko-prestop za Ormož 14.06 15.49 Maribor-PRAGERSKO-ORMOŽ 8.09 14.06 15.49 MURSKA SOBOTA -ORMOŽ 6.34 14.06 15.50
Vabijo Ormoški planinci!