Taborni časopis Podvolovljek 2020 Izlet Poletni tabor Podvolovljek: V rubriki Dogodki je na voljo taborni časopis Podvolovljek 2020. Prispevke udeležencev je zbrala Stanka, povezala in uredila pa Nuša. Poglejte kje smo bili in kaj se nam je dogajalo.
fotografije Izlet Poletni tabor Podvolovljek: na povezavi tabor so moje fotografije iz letošnjega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Prestavitev izleta Izlet Kopitnik (z vlakom): Na osnovi priporočil za zmanjšanje tveganj za okužbo s korona virusom, odpovedujemo izlet. Če se bodo stvari umirile, bomo izlet predvidoma izvedli 6. junija 2020.
Taborni časopis 2019 Izlet Poletni tabor v Podljubelju: V zavihku Dogodki so v Tabornem časopisu zbrani dogodki, vtisi in prispevki iz Poletnega tabora 2019 v Podljubelju.
poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

PO JAKOBOVI POTI

ORMOŽ-LITMERK-LEŠNIŠKI VRH-DOBRAVA-ORMOŽ

Odhod:   sobota, 25. julij 2020 [ 09:00]
Vodnik:   Vodniki PDMMO
Razpis:   PDF file (celoten razpis z vsemi podrobnejšimi podatki)
Jakobova pot ali El Camino de Santiago je skupno ime za več romarskih poti, ki so vodile do svetišča svetega Jakoba v Composteli (Santiago pomeni sveti Jakob). Cerkev se nahaja v Galiciji na severozahodu Španije in je bila poleg Rima in Jeruzalema največje krščansko romarsko svetišče.

V Sloveniji imamo več vrst planinskih in drugih poti, med njimi je tudi JAKOBOVA romarska pot, katere del bi prehodili 25.julija v Ormožu in sicer na relaciji: ORMOŽ-LITMERK-LEŠNIŠKI VRH-DOBRAVA-ORMOŽ.

Pot je primerna za vse starostne skupine in bo potekala po travnikih,gozdnih poteh in po Ormoških goricah.
Pohod traja od 3 do 4 ure odvisno od pohodnikov in vremena. Zberemo se v soboto zjutraj do 8:30 ure pred gradom v Ormožu nadaljujemo pot čez naselje Hardek,Bokojice,Litmerk,Lešniški Vrh,Dobravo in se vrnemo v Ormož,kjer si ogledamo župnijsko cerkev sv.Jakoba,kjer je tudi žig.
S pohodom zaključimo do 14 ure.
Kako priti v Ormož:
Z vlakom oziroma organiziranim ali lastnim prevozom!
smer Prihod v Ormož Odhod iz Ormoža Ljubljana Pragersko-prestop za Ormož 14.06 15.49 Maribor-PRAGERSKO-ORMOŽ 8.09 14.06 15.49 MURSKA SOBOTA -ORMOŽ 6.34 14.06 15.50
Vabijo Ormoški planinci!

Lunin pohod: Miklavž pri Ormožu-Kajžar
Kraški rob
Urejanje ormoške planinske poti
Lunin pohod: Savci-Ritmerk-Strjanci-Savci
Obir (Ojstrc) 2139m
Debela peč ali Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Sotinski breg-Kugla

Veliki Pršivec
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci
Viševnik
Golaki
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Dan planincev Podravja na Rogli
Viš
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci
Montaž

Nemški pregovor
Če ti hoče sreča znesti zlata jajca, ji hitro spleti gnezdo.

Cicero
Nič tako nesmiselnega ni mogoče reči, česar ne bi bil že rekel kakšen filozof.