Prestavitev izleta Izlet Viševnik: zaradi slabših vremenskih obetov je izlet prestavljen na nedeljo, 9. oktobra 2022. Prijave so še možne do srede, 5. oktobra 2022, oziroma do zapolnitve avtobusa.
Taborni časospis Izlet 43. poletni tabor za osnovno in srednješolce na Jezerskem: V zavihku Dogodki je na voljo Taborni časopis z letošnjim dogajanjem na Jezerskem. Poglejte.
fotografije iz tabora Izlet 43. poletni tabor za osnovno in srednješolce na Jezerskem: na povezavi drive se nahaja izbor mojih najboljših fotografij iz tabora na Jezerskem. Obilo užitka ob gledanju fotografij. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Prestavitev izleta Izlet Golica: Zaradi napovedanega slabega vremena bo izlet na Golico, 4. junija 2022. Odhod ob 6. uri zjutraj.
Martinov pohod 2021 Izlet Martinov pohod med Ormoškimi goricami: Dogodek je prestavljen na naslednje martinovanje

PO JAKOBOVI POTI

ORMOŽ-LITMERK-LEŠNIŠKI VRH-DOBRAVA-ORMOŽ

Odhod:   sobota, 25. julij 2020 [ 09:00]
Vodnik:   Vodniki PDMMO
Razpis:   PDF file (celoten razpis z vsemi podrobnejšimi podatki)
Jakobova pot ali El Camino de Santiago je skupno ime za več romarskih poti, ki so vodile do svetišča svetega Jakoba v Composteli (Santiago pomeni sveti Jakob). Cerkev se nahaja v Galiciji na severozahodu Španije in je bila poleg Rima in Jeruzalema največje krščansko romarsko svetišče.

V Sloveniji imamo več vrst planinskih in drugih poti, med njimi je tudi JAKOBOVA romarska pot, katere del bi prehodili 25.julija v Ormožu in sicer na relaciji: ORMOŽ-LITMERK-LEŠNIŠKI VRH-DOBRAVA-ORMOŽ.

Pot je primerna za vse starostne skupine in bo potekala po travnikih,gozdnih poteh in po Ormoških goricah.
Pohod traja od 3 do 4 ure odvisno od pohodnikov in vremena. Zberemo se v soboto zjutraj do 8:30 ure pred gradom v Ormožu nadaljujemo pot čez naselje Hardek,Bokojice,Litmerk,Lešniški Vrh,Dobravo in se vrnemo v Ormož,kjer si ogledamo župnijsko cerkev sv.Jakoba,kjer je tudi žig.
S pohodom zaključimo do 14 ure.
Kako priti v Ormož:
Z vlakom oziroma organiziranim ali lastnim prevozom!
smer Prihod v Ormož Odhod iz Ormoža Ljubljana Pragersko-prestop za Ormož 14.06 15.49 Maribor-PRAGERSKO-ORMOŽ 8.09 14.06 15.49 MURSKA SOBOTA -ORMOŽ 6.34 14.06 15.50
Vabijo Ormoški planinci!

Pred Svečnico na Ivanjščico
Kamniti Lovec, Višarje
Lunin pohod: Ormož - Litmerk - Ormož
Ob kulturnem prazniku na Jeruzalem
ZIMSKA ŠOLA na KOMNI
Glinščica
Lunin pohod: Ormož – Hum - Ormož
Triglav
Zasavska Sveta gora

VINCEKOVO- MEDŽIMURJE
Dolina Triglavskih jezer
Vincekov pohod - Podgorci
Trije Kralji in Osankarica
Antonov pohod – Kog
16 TRSTENJAKOV POHOD
Lunin pohod po KS Kog
Ormož – Litmerk – Libanja – Pavlovski vrh - Ormož
Debela peč ali Pršivec nad Bohinjskim jezerom

Dobro počutje pacienta je najpomembnejši zakon.
Salus aegroti suprema lex.

Antonio Gramsci
Vsi ljudje so intelektualci. Vsi ljudje pa v družbi nimajo vloge intelektualcev.