Taborni časopis Podvolovljek 2020 Izlet Poletni tabor Podvolovljek: V rubriki Dogodki je na voljo taborni časopis Podvolovljek 2020. Prispevke udeležencev je zbrala Stanka, povezala in uredila pa Nuša. Poglejte kje smo bili in kaj se nam je dogajalo.
fotografije Izlet Poletni tabor Podvolovljek: na povezavi tabor so moje fotografije iz letošnjega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Prestavitev izleta Izlet Kopitnik (z vlakom): Na osnovi priporočil za zmanjšanje tveganj za okužbo s korona virusom, odpovedujemo izlet. Če se bodo stvari umirile, bomo izlet predvidoma izvedli 6. junija 2020.
Taborni časopis 2019 Izlet Poletni tabor v Podljubelju: V zavihku Dogodki so v Tabornem časopisu zbrani dogodki, vtisi in prispevki iz Poletnega tabora 2019 v Podljubelju.
poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Gran Paradiso

Odhod:   sobota, 22. avgust 2020 [ 04:00 ]
Prihod:   ponedeljek, 24. avgust 2020
Trajanje:   3 dni
Težavnost:   Zelo zahtevna
Vodnik:   Tanja Plavec
Dvodnevna gorniška tura – Osameli mogotec z obilo gorniških možnosti – Edinstven vzpon na ponosnega štiritisočaka Alp – Prvovrstna izkušnja v ledeniškem svetu Alp – Strokovno vodenje in odlična družba – prelep razgled na Mont Blanc. GRAN PARADISO – O GORI IN O VZPONU Nacionalni park Grand Paradiso spada v Grajiške Alpe, ki ležijo v skrajnem severo zahodu Italije,vrh pa je bil prvič osvojen leta 1860. Gran Paradiso nam ponuja veličastne poglede na Mont Blanc na severozahodu, peninski mejni greben na severovzhodu in gorovje Dauphine na jugozahodu. Gran Paradiso je ob vsej svoji veličini hvaležna gora, saj gorniku ponudi tehnično nezahteven vzpon, solidno višino in neprecenljve občutke, prav tako pa poleg gorniških sodi tudi med najboljše turnosmučarske vrhove v Alpah, saj nam nudi 2000 višinskih metrov čistega smučarskega presežka! DAN 1 Ormož – VAL SAVARANCHE – VITTORIA EMANUELE V zgodnjih jutranjih urah bomo odšli iz Ormoža proti dolini Aoste na zahodu Italije in naprej proti dolini Val Savaranche do zaselka Pont, ki leži na 1960 metrih nadmorske višine. Tu bomo napolnili nahrbtnike s potrebno opremo ter se odpravili do koče Vittorio Emanuele, ki leži na 2732 metrih, vzpon pa bo trajal 3 ure. V koči, ki je nekaj posebnega po svoji obliki in lahko sprejme do 200 ljudi bomo prenočili. Čas pred večerjo bomo izkoristili za trening hoje z derezami na bližnjem snegu ter se še dodatno aklimatizirali za lažji spanec DAN 2 VZPON NA VRH Spali bomo na 2700 metrih in se zjutraj povzpeli na najvišji vrh Grajiških Alp Gran Paradiso, ki leži 4061 metrov nad morjem. Vzpon ob ledeniku Grand Paradiso bo trajal 5 ur. Zadnji metri proti vršni piramidi so malo bolj zahtevni, a ponujajo prelepe razglede na najvišje vrhove Alp. Na vrhu pa nas bo pričakal ob veličastnih skalnih blokih bel Marijin kip. Po osvojitvi vrha nas čaka spust do koče/ v dolino. DAN 3 VITTORIA EMANUELE - ORMOŽ Po zajtrku spust v dolino do Ponta. Po okrepčilu se bomo odpeljali proti domu. Za izvedbo programa se potrebuje veljavno osebno izkaznico ali potni list, ter veljavno izkaznico Planinske zveze. Obvezno je tudi zavarovanje za visokogorje, ki ga avtomatsko prejmete s članstvom v Planinski zvezi.

Lunin pohod: Miklavž pri Ormožu-Kajžar
Kraški rob
Urejanje ormoške planinske poti
Lunin pohod: Savci-Ritmerk-Strjanci-Savci
Obir (Ojstrc) 2139m
Debela peč ali Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Sotinski breg-Kugla

Veliki Pršivec
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci
Viševnik
Golaki
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Dan planincev Podravja na Rogli
Viš
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci
Montaž

Slovenski pregovor
Tudi slepa kura zrno najde.

Pablo Picasso
Slikanje je poklic slepega človeka. Ne slika kar vidi, temveč kar čuti in kar sam sebi pravi, da je videl.