Taborni časopis Podvolovljek 2020 Izlet Poletni tabor Podvolovljek: V rubriki Dogodki je na voljo taborni časopis Podvolovljek 2020. Prispevke udeležencev je zbrala Stanka, povezala in uredila pa Nuša. Poglejte kje smo bili in kaj se nam je dogajalo.
fotografije Izlet Poletni tabor Podvolovljek: na povezavi tabor so moje fotografije iz letošnjega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Prestavitev izleta Izlet Kopitnik (z vlakom): Na osnovi priporočil za zmanjšanje tveganj za okužbo s korona virusom, odpovedujemo izlet. Če se bodo stvari umirile, bomo izlet predvidoma izvedli 6. junija 2020.
Taborni časopis 2019 Izlet Poletni tabor v Podljubelju: V zavihku Dogodki so v Tabornem časopisu zbrani dogodki, vtisi in prispevki iz Poletnega tabora 2019 v Podljubelju.
poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Kot-Vrbanove špice-Rjavina-Kot

Odhod:   sobota, 11. julij 2020 [ 02:00]
Težavnost:   Zelo zahtevna
Vodnik:   Damjan Berghaus-Majnik
Julijske Alpe

Izhodišče

Lengarjev rovt v dolini Kot, 950 m

Dolina Kot - Visoka Vrbanova špica (pot Lojzeta Rekarja)

Cilj: Visoka Vrbanova špica (2408 m)
Ime poti: pot Lojzeta Rekarja
Čas hoje: 5 h
Zahtevnost: zelo zahtevna označena pot

Višinska razlika: 1458 m
Višinska razlika po poti: 1580 m
Zemljevid: Tiglav 1:25.000
Priporočena oprema (poletje): čelada, komplet za samovarovanje

Vrata, Kot in pa Krma so tri znane ledeniške doline v Julijskih Alpah. In mogoče je ravno to da so zelo dobro obiskane njihov največji problem. Delal bi krivico, če bi katero označil za najlepšo. Vsaka zase je pravi alpski biser! A dolina Kot še posebej pritegne, ker je daleč najsamotnejša.

Spodnja(2299 m)in Visoka Vrbanova špica(2408 m) ter Rjavina(2532 m)

OPIS
turo začnemo v dolini Kot, kjer nas markacije proti Staničevemu domu usmerijo strmo v breg. Še preden prispemo do krnice Pekel, se pot proti Vrbanovim špicam odcepi desno pod steno. Sledi krajši plezalni odsek, nato pa vse do vrha Spodnje Vrbanove špice pretežno travnata pot, z nekaj lažjega plezanja. Nadaljujemo s prečenjem Špic, kjer pot postane nekoliko bolj zračna. Z Visoke Vrbanove špice sledi spust do Staničevega doma, od koder se čez Dovška vratca povzpnemo na Rjavino. Tik pred vrhom naletimo na atraktiven skalni skok, ki pa izkušenemu gorniku ne predstavlja večje ovire.
Z vrha Rjavine po plezalni poti čez severno steno sestopimo v Pekel, od koder se spustimo nazaj na izhodišče.

Lunin pohod: Miklavž pri Ormožu-Kajžar
Kraški rob
Urejanje ormoške planinske poti
Lunin pohod: Savci-Ritmerk-Strjanci-Savci
Obir (Ojstrc) 2139m
Debela peč ali Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Sotinski breg-Kugla

Veliki Pršivec
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci
Viševnik
Golaki
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Dan planincev Podravja na Rogli
Viš
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci
Montaž

Podobno zdravi podobno. Klin se s klinom izbija.
Similia similibus curantur.

Sokrat
Vzemi si čas za premislek, ukrepaj pa naglo in odločno.