Prestavitev izleta Izlet Kopitnik (z vlakom): Na osnovi priporočil za zmanjšanje tveganj za okužbo s korona virusom, odpovedujemo izlet. Če se bodo stvari umirile, bomo izlet predvidoma izvedli 6. junija 2020.
Taborni časopis 2019 Izlet Poletni tabor v Podljubelju: V zavihku Dogodki so v Tabornem časopisu zbrani dogodki, vtisi in prispevki iz Poletnega tabora 2019 v Podljubelju.
poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Begunjščica, Spodnji Plot

Ljubelj - Spodnji Plot (športna zelo zahtevna ferata)

Odhod:   sobota, 2. maj 2020 [ 03:00]
Težavnost:   Zelo zahtevna
Izhodišče: Ljubelj (1058 m)
Izhodišče Širina/Dolžina: 46,4324°N / 14,2602°E
Cilj: Spodnji Plot (1682 m)
Ime poti: športna zelo zahtevna
Čas hoje: 2 h 15 min
Zahtevnost: izjemno zahtevna označena pot

Višinska razlika: 624 m
Višinska razlika po poti: 630 m
Zemljevid: Karavanke - osrednji del 1:50.000
Priporočena oprema (poletje): komplet za samovarovanje, čelada

Pot naprej nas vodi po pobočjih Spodnjega plota (vrha, na katerega so pred leti nadelali športno plezalno pot), nato pa s ceste zavijemo desno na pešpot, ki seka daljši ovinek. Ko se vrnemo na cesto smo že pri zgornji postaji nekdanje enosedežnice Zelenica II, nas pa do Doma na Zelenici loči le še nekaj korakov spusta.
Od doma na Zelenici nadaljujemo desno proti severovzhodu in sledimo tablam, ki nas vodijo proti izhodišču plezalnih poti. Sprva hodimo po travnatih pobočjih kjer steza ni dobo vidna nato pa pridemo na strmejša pobočja na južni strani Spodnjega Plota. Sledi prečenje strmih pobočij, ki nas hitro pripelje do izhodišča plezalnih poti.

pot je izjemno zahtevna in je trenutno edina tako zahtevna v Sloveniji. Pot je primerna samo za plezalce in izkušene gornike, ki so dobro fizično pripravljeni saj je za vzpon potrebna velika moč v rokah.
Višinska razlika plezalnega dela je 90 metrov, predviden čas plezanja pa 45 minut.
Prijave do 20.04.2020!!

Kot-Vrbanove špice-Rjavina-Kot
Poletni tabor Podvolovljek
Gonžarjeva peč
Grossvenediger 3666m
Triglav (Čez Prag)
PO JAKOBOVI POTI
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Špik nad nosom

SEDMERA TRIGLAVSKA JEZERA
Koča pod slapom Rinka - Skuta (skozi Turski žleb)
Kolesarjenje do Svete Trojice
Logarska dolina - Dom pod Storžičem
STORŽIČ
Tabor mladih planincev pri Veliki Nedelji
Greben Devic na Dleskovški planoti
Lunin pohod na ČOKLEČEVO GORO
Golica
Med goricami od Osnovne šole v Ivanjkovcih čez Cerovec Stanka Vraza na Jeruzalem Mali Brebrovnik,Svetinje do Ivanjkovec

Uzbeški pregovor
Če ti laž na začetku tudi koristi, se ti na koncu sprevrže v škodo, če ti resnica na začetku tudi škodi, ti na koncu prinese korist.

Mahatma Gandhi
Skoraj vse kar počnete, se vam bo zdelo nepomembno, toda zelo nepomembno je, da to počnete.