Taborni časopis Podvolovljek 2020 Izlet Poletni tabor Podvolovljek: V rubriki Dogodki je na voljo taborni časopis Podvolovljek 2020. Prispevke udeležencev je zbrala Stanka, povezala in uredila pa Nuša. Poglejte kje smo bili in kaj se nam je dogajalo.
fotografije Izlet Poletni tabor Podvolovljek: na povezavi tabor so moje fotografije iz letošnjega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Prestavitev izleta Izlet Kopitnik (z vlakom): Na osnovi priporočil za zmanjšanje tveganj za okužbo s korona virusom, odpovedujemo izlet. Če se bodo stvari umirile, bomo izlet predvidoma izvedli 6. junija 2020.
Taborni časopis 2019 Izlet Poletni tabor v Podljubelju: V zavihku Dogodki so v Tabornem časopisu zbrani dogodki, vtisi in prispevki iz Poletnega tabora 2019 v Podljubelju.
poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

6. Trstenjakov pohod v Gornji Radgoni

Odhod:   sobota, 4. januar 2020 [ 08:00]
Planinsko društvo Gornja Radgona in OŠ dr. Antona Trstenjaka Negova vabita na tradicionalni pohod, v spomin na profesorja,teologa, psihologa, akademika in častnega občana dr. Antona Trstenjaka, ki bo v soboto, 04. januarja 2020.

OPIS POHODA IZ GORNJE RADGONE:

Od 9. ure dalje zbiranje pohodnikov pred spomenikom dr. Antona Trstenjaka, pri cerkvi Sv. Petra v Gornji Radgoni.
Ob 9.15 odhod do rojstne hiše v Rodmošcih.
Oprema naj bo primerna hoji v zimskih razmerah.
Startnina 2 € za odrasle.
TD Majolka in domačini pripravljajo planinsko malico in topel napitek.
Pohod traja predvidoma 4 do 5 ur.
Pohod vodijo vodniki PD Gornja Radgona.
OPIS POHODA IZ NEGOVE:

Pohodniki se bodo na pot proti Trstenjakovi domačiji podali tudi iz Negove. Zbirališče pohodnikov je pred OŠ dr. Antona Trstenjaka Negova, ki je tudi soorganizator pohoda.

Začetek pohoda iz Negove je ob 10.30.
V Rodmošcih srečanje s pohodniki, ki pridejo iz Gornje Radgone
PRIJAZNO VABLJENI.

Naj vas ne ustavijo niti veter, sneg in mraz, saj se boste med prijetno druščino pohodnikov dobro počutili. Hodili bomo z zmernim tempom, zato je pot primerna za vsa starostna obdobja. S seboj si vzemite kakšno pijačo in jedačo in drobna presenečenja iz nahrbtnika. Tisti, ki ste na tradicionalnem pohodu že bili, ne pozabite na kartonček za spominski žig.

Na Trstenjakovi domačiji se bomo z ene in druge smeri zbrali med 11.30 in 12.00. Ob skupnem klepetu in domačem prigrizku, se bomo spomnili našega rojaka.
Naš Tunek je bil rad med ljudmi in rad jih je imel. Zato ne smemo pozabiti njegovega sporočila. Želel je, da bi držali skupaj.

Bodite zdravi in vedno dobre volje!

Malo pred 8 :00 se zberemo pred avtobusno postajo v Ormožu in se odpeljemo do Gornje Radgone!
Cena : prevoz odvisno od števila udeleženih!
Vodi:Marjan Kukovec
Prijave: 041698741

Lunin pohod: Miklavž pri Ormožu-Kajžar
Kraški rob
Urejanje ormoške planinske poti
Lunin pohod: Savci-Ritmerk-Strjanci-Savci
Obir (Ojstrc) 2139m
Debela peč ali Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Sotinski breg-Kugla

Veliki Pršivec
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci
Viševnik
Golaki
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Dan planincev Podravja na Rogli
Viš
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci
Montaž

Hrvaški pregovor
Koliko večja je sreča, toliko manj ji zaupaj.

Benjamin Franklin
Nikdar ni bilo dobre vojne ali slabega miru.