Dan planincev Podravja na Rogli

Odhod:   sobota, 14. september 2019 [ 07:00]
Vodnik:   Vodniki PDMMO
V soboto, 14. septembra, ste prisrčno vabljeni na Roglo na Dan slovenskih planinskih doživetij 2019 za mlade planince, družine in odrasle, z vodenimi planinskimi in turnokolesarskimi izleti, s plezanjem na plezalnem stolpu, predstavitvijo gorskega reševanja in še marsičim.

Planinska zveza Slovenije že 37 let praznuje dan slovenskih planincev, zadnjih sedem let pod imenom Dan slovenskih planinskih doživetij, v katerem ne manjka brezplačnega dogajanja za odrasle, mlade in najmlajše planince, turne kolesarje in druge ljubitelje narave in planinstva. Dan slovenskih planinskih doživetij na Rogli naznanja začetek poletne planinske sezone, skupaj s partnerji pa ga pripravljajo PZS, PD Zreče, Občina Zreče in Unitur Rogla.

Doživetja za mlade planince vključujejo naravoslovni izlet, družinski pohod po Š kratovi učni poti, ustvarjalne delavnice in igrarije, druženje ob Spominu s planin, veselo planinsko šolo, plezanje na plezalni steni in spoznavanje dela markacistov, svoje delo in opremo za reševanje v gorah pa bodo prikazali tudi gorski reševalci. Odrasli bodo izbirali med več vodenimi planinskimi izleti, na Roglo se bodo lahko odpravili iz Zreč, Vitanja, Mislinje in Oplotnice ali pa jo mahnili do Lovrenških jezer. Turni kolesarji se bodo lahko pridružili vodenemu vzponu na Roglo iz Zreč in krožni turi z Rogle na Osankarico. V tednu vseživljenjskega učenja bodo na Rogli predstavili učenje in znanje odraslih, tam bo tudi delovna skupina Planinstvo za invalide/OPP.

Odhod avtobusa iz pred avtobusne postaje v Ormožu ob 7 uri,vrnitev do 18 ure.
Prijave do 10.09.2019 na tel.: 041698741