Dachstein

Prvi pristop: Peter
Nadrejeni obseg: Northern Limestone
Pogorje: Alpe, Northern Limestone

Hoher Dachstein je z 2995 metri najvišji vrh gorske skupine Dachstein. Vrh se nahaja na meji med zveznima deželama Š tajerska (Steiermark) in Zgornja Avstrija (Oberösterreich) ter je tudi najvišji vrh obeh dežel. Z vrha na katerem stoji velik križ je lep razgled na celotno gorsko skupino.

Türlwandhütte - Hoher Dachstein (Super Ferrata)
ferata je izjemno fizično zahtevna zaradi dolžine, zgolj odlična kondicija v nogah je premalo. Treba je biti "fit" tudi v rokah.
V glavnem nenehno letamo po naših gorah; Kopiščarjeva na Prisank, Rekarjeva na Vrbanove špice, Hanzova na Malo Mojstrovko,Via Italiana z belopeških itd. ... so solidna priprava na zajlo. Kar se pa tiče Dachsteina, pa je mnogo daljša, bolj izpostavljena in nasploh korak naprej v tem smislu. Fizična kondicija ter dobra oprema sta dobitna kombinacija.
Zato lepo vabljeni in se nam pridružite na tej lepi poti!
Vodniki PD MM Ormož!
prijave do srede (041698741-Marjan)