Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Miklavž

Odhod:   torek, 16. julij 2019 [ 19:00]
Julija nas bo pot vodila od gasilskega doma v Miklavžu, nadaljevali proti Krčevini, Vinskemu Vrhu in nazaj v Miklavž.Hoje je za 4 ure in pohod bo ob vsakem vremenu.
Vabljeni! pohod vodijo Miklašovčari-g.Mirko Fekonja in domačini!!
Zberemo se ob 19 uri pred hotelom v Ormožu!
Lunin koledar za torek, 16. julij 2019
> - LUNA JE V KOZOROGU
Polna Luna - Ščip ob 23:38
Lunin mrk ob 23:31
Luna konjunkcija Saturn ob 9:18
Luna konjunkcija Pluton ob 19:16
- Sonce je v Raku
- Merkur je v Levu
POLOŽAJI OSTALIH PLANETOV
- Venera je v Raku
- Mars je v Levu
- Jupiter je v Strelcu (R)
- Saturn je v Kozorogu (R)
- Uran je v Biku
- Neptun je v Ribah (R) L
- Pluton je v Kozorogu (R)

Lunin mrk

Že čutite prisotnost polne lune in luninega mrka, ki prihaja v torek, 16. julija 2019 ob 23.31 uri?

Mrki ze od nekdaj napovedujejo naravne katastrofe, nepredvidene dogodke, neverjetna naključja, velike nesreče in nesreče v zelo nenavadnih okoliščinah, požare, poplave, potrese, nemire, pretepe, posilstva, škandale, umore ipd. in to zagotovo ni ugodno obdobje za pomembne projekte in dejavnosti. Čeprav večine mrkov pri nas ne moremo videti, je njihov vpliv zelo močan in gotovo boste to tudi sami opazili.

Triglav iz Rudnega polja na Pokljuki
Gonžarjeva peč
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Špik nad Nosom
Dachstein
Po Slovenski planinski poti od Robana do Jezerskega
Montaž, Špik in Hude police
Montaž, Viš

Jungfrao, Monsch
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Miklavž
Poletni tabor v Podljubelju
Poletni tabor za srednje in višje šolce - Prokletije
Velika in Mala Ponca in Mangart iz Belopeških jezer
Ormoški izziv - Ormoška planinska pot v enem dnevu
Po Slovenski tranzverzali od Maribora do Dom pod Storžičem ali Planinski dom na Zelenici
Lunin pohod: Ormož-Ivanjkovci-Mali Brebrovnik-Jeruzalem-Ivanjkovci
Bohinjske gore
Kolesarjenje po Dravski kolesarski poti od Maribora do Ormoža

Ruski pregovor
Boljša je ena steklenica vina v življenju, kakor pa tri steklenice vina po smrti.

Cicero
Domovina je povsod, kjer je človeku dobro.