Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Triglav iz Rudnega polja na Pokljuki

Izlet je tako rekoč že pred vrati.

Odhod:   sobota, 20. julij 2019 [ 05:00 ]
Prihod:   nedelja, 21. julij 2019
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zahtevna
Triglav z Rudnega polja

Vsak Slovenec mora enkrat na Triglav! Tega nenapisanega pravila se več ali manj držimo. Marsikdo je šel prvič v gore prav na Triglav. Nekaterim so se po takem prvem obisku zamerile in v višave ne hodijo več, mnogi pa so se zaljubili v gorski svet. Prav z Rudnega polja je do Triglava še najbližje, tj. do vrha je najmanjša višinska razlika, »samo« 1530 metrov. Koče so vsak večer nabito polne. Če ne rezervirate postelje dneve ali tedne vnaprej, boste pač preždeli noč kje na tleh ali na klopi.
Država: Slovenija
Gorovje: Julijske Alpe
Višina: 2864 m
Višina izhodišča: 1335 m

• Čelada – priporočljiva
• Palice – Priporočljive
• Sončna očala – priporočljiva
• Sončna krema – priporočljiva
Vsi prijavljeni morajo imeti planinsko izkaznico s plačano članarino za tekoče leto. Poskrbeti morajo za ustrezno psihofizično kondicijo, dobre planinske čevlje, zaščito proti soncu, vetru in dežju. Hrana in pijača iz nahrbtnika.

Odhod v soboto zjutraj ob 5:00 iz AVTOBUSNE POSTAJE v Ormožu
Izhodišče: Rudno polje na Pokljuki 1335m
Cilj: Triglav (2864 m)
Čas hoje: 6 h
Zahtevnost:zahtevna označena pot
Izbrana pot bo odvisna od pripravljenosti udeleženih!
Zemljevid: Triglav 1:25.000
Priporočena oprema (poletje): čelada, komplet za samovarovanje

Opis gore:
Triglav je 2864 m visoka gora, ki se nahaja v osrčju Julijskih Alp. Z omenjeno višino je Triglav najvišja gora na ozemlju Slovenije, hkrati pa je tudi najvišja gora v Julijskih Alpah.
Na vrhu stoji Aljažev stolp, katerega je leta 1895 postavil Jakob Aljaž, takratni župnik na Dovjem. V Aljaževem stolpu lahko v primeru nevihte vedri do 5 ljudi.
Sicer pa je danes Aljažev stolp zaščiten kot kulturni spomenik in kot tak zelo pomemben pri ohranjanju kulturne dediščine.
Triglav je svoj prvi obisk dočakal 26.8.1778, ko so se na vrh povzpeli štirje srčni možje, katerih spomenik stoji v Bohinju.
Ti srčni možje so bili Luka Korošec, Matevž Kos, Štefan Rožič in Lovrenc Willomitzer.
Sicer pa se nam z vrha Triglava odpre lep razgled, ki seže vse od Jadranskega morja, prek Dolomitov in Visokih Tur do Karavank, Kamniško Savinjskih Alp, Pohorja, prek skoraj celotne Slovenije do najvišjih vrhov Julijskih Alp.

hiša počitka

bolj zgodaj proti cilju!

potek poti

Triglav iz Rudnega polja na Pokljuki
Gonžarjeva peč
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Špik nad Nosom
Dachstein
Po Slovenski planinski poti od Robana do Jezerskega
Montaž, Špik in Hude police
Montaž, Viš

Jungfrao, Monsch
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Miklavž
Poletni tabor v Podljubelju
Poletni tabor za srednje in višje šolce - Prokletije
Velika in Mala Ponca in Mangart iz Belopeških jezer
Ormoški izziv - Ormoška planinska pot v enem dnevu
Po Slovenski tranzverzali od Maribora do Dom pod Storžičem ali Planinski dom na Zelenici
Lunin pohod: Ormož-Ivanjkovci-Mali Brebrovnik-Jeruzalem-Ivanjkovci
Bohinjske gore
Kolesarjenje po Dravski kolesarski poti od Maribora do Ormoža

Strela ne gre v koprive.
Mala herba non interit.

Oscar Wilde
Genija sestavljata v enem navdih in v devetindevetdesetih odstotkih znoj.