poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Triglav iz Rudnega polja na Pokljuki

Odhod:   sobota, 20. julij 2019 [ 05:00 ]
Prihod:   nedelja, 21. julij 2019
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zahtevna
Triglav z Rudnega polja

Vsak Slovenec mora enkrat na Triglav! Tega nenapisanega pravila se več ali manj držimo. Marsikdo je šel prvič v gore prav na Triglav. Nekaterim so se po takem prvem obisku zamerile in v višave ne hodijo več, mnogi pa so se zaljubili v gorski svet. Prav z Rudnega polja je do Triglava še najbližje, tj. do vrha je najmanjša višinska razlika, »samo« 1530 metrov. Koče so vsak večer nabito polne. Če ne rezervirate postelje dneve ali tedne vnaprej, boste pač preždeli noč kje na tleh ali na klopi.
Država: Slovenija
Gorovje: Julijske Alpe
Višina: 2864 m
Višina izhodišča: 1335 m

• Čelada – priporočljiva
• Palice – Priporočljive
• Sončna očala – priporočljiva
• Sončna krema – priporočljiva
Vsi prijavljeni morajo imeti planinsko izkaznico s plačano članarino za tekoče leto. Poskrbeti morajo za ustrezno psihofizično kondicijo, dobre planinske čevlje, zaščito proti soncu, vetru in dežju. Hrana in pijača iz nahrbtnika.

Odhod v soboto zjutraj ob 5:00 iz AVTOBUSNE POSTAJE v Ormožu
Izhodišče: Rudno polje na Pokljuki 1335m
Cilj: Triglav (2864 m)
Čas hoje: 6 h
Zahtevnost:zahtevna označena pot
Izbrana pot bo odvisna od pripravljenosti udeleženih!
Zemljevid: Triglav 1:25.000
Priporočena oprema (poletje): čelada, komplet za samovarovanje

Opis gore:
Triglav je 2864 m visoka gora, ki se nahaja v osrčju Julijskih Alp. Z omenjeno višino je Triglav najvišja gora na ozemlju Slovenije, hkrati pa je tudi najvišja gora v Julijskih Alpah.
Na vrhu stoji Aljažev stolp, katerega je leta 1895 postavil Jakob Aljaž, takratni župnik na Dovjem. V Aljaževem stolpu lahko v primeru nevihte vedri do 5 ljudi.
Sicer pa je danes Aljažev stolp zaščiten kot kulturni spomenik in kot tak zelo pomemben pri ohranjanju kulturne dediščine.
Triglav je svoj prvi obisk dočakal 26.8.1778, ko so se na vrh povzpeli štirje srčni možje, katerih spomenik stoji v Bohinju.
Ti srčni možje so bili Luka Korošec, Matevž Kos, Štefan Rožič in Lovrenc Willomitzer.
Sicer pa se nam z vrha Triglava odpre lep razgled, ki seže vse od Jadranskega morja, prek Dolomitov in Visokih Tur do Karavank, Kamniško Savinjskih Alp, Pohorja, prek skoraj celotne Slovenije do najvišjih vrhov Julijskih Alp.

Pod Studorskim prevalom

Planika

Rudno polje

Po Slovenski planinski poti od Robana do Jezerskega
Špik nad Nosom
Montaž, Špik in Hude police
Montaž, Viš
Dan planincev Podravja na Rogli
Uršlja gora
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci

Grossglockner
Dachstein
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Gonžarjeva peč
Triglav iz Rudnega polja na Pokljuki
Jungfrao, Monsch
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Miklavž
Poletni tabor v Podljubelju

Hladna je beseda: moje in tvoje.
Frigidum illud verbum: meum ac tuum.

Friedrich Nietzsche
Imamo umetnost, da ne bi umrli od resnice.