Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Lunin pohod: Ormož-Stanovno-Runeč

Odhod:   sobota, 18. maj 2019 [ 19:00]

PLANINSKO DRUŠTVO MAKS MEŠKO ORMOŽ ORGANIZIRA

Peti LUNIN POHOD V letu 2019

Zberemo se pred panojem Planinskega društva na avtobusni postaji Ormož ob 19:00 uri!

Pohod bo potekal na dan polne LUNE.

Pot bo dolga okrog 12 km in bo potekala :
Iz Ormoža se odpeljemo do vasi Stanovno,parkiramo pri Bezjakovih in od koder nadaljujemo peš ,čez Stanovščak do Runča,po krajšem postanku nadaljujemo proti Žvabu ,kjer pri križu zavijemo desno do spomenika KONJ in nadaljujemo v Stanovno!

Voda: iz nahrbtnika!
OPREMA: primerna obleka in obutev, glede na vremenske razmere, priporočljive pohodne palice in naglavno svetilko oziroma ročno svetilko (baterijo).

Pohod bo organiziran le ob lepem vremenu.

Vabljeni!

Triglav iz Rudnega polja na Pokljuki
Gonžarjeva peč
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Špik nad Nosom
Dachstein
Po Slovenski planinski poti od Robana do Jezerskega
Montaž, Špik in Hude police
Montaž, Viš

Jungfrao, Monsch
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Miklavž
Poletni tabor v Podljubelju
Poletni tabor za srednje in višje šolce - Prokletije
Velika in Mala Ponca in Mangart iz Belopeških jezer
Ormoški izziv - Ormoška planinska pot v enem dnevu
Po Slovenski tranzverzali od Maribora do Dom pod Storžičem ali Planinski dom na Zelenici
Lunin pohod: Ormož-Ivanjkovci-Mali Brebrovnik-Jeruzalem-Ivanjkovci
Bohinjske gore
Kolesarjenje po Dravski kolesarski poti od Maribora do Ormoža

Nemški pregovor
Težje je roko zganiti kot jezik.

Francis Bacon
Bogastvo je namenjeno trošenju.